Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У двох громадах Харківщини рівень вакцинації населення від СOVID-19 сягнув 99%

У двох громадах Харківщини рівень вакцинації населення від СOVID-19 сягнув 99%

Ще в одній вакциновано 94% з тих, хто має декларації з сімейними лікарями та підлягає щепленню за віком.

Такі дані під час наради керівництва області з головами територіальних громад навів директор Департаменту охорони здоров’я ХОДА Максим Хаустов.

«Лідери, в яких вакцинація декларантів понад 90%, - це, наприклад, Липецька сільська територіальна громада. Там відсоток вакцинованих - 99,98%. Я маю на увазі декларантів сімейних лікарів. 94% - це Пісочинська селищна територіальна громада й 99% - це Циркунівська селищна територіальна громада», - повідомив Максим Хаустов.

Він також відзначив, що найменш активно вакцинація наразі відбувається в Лозівській та Олексіївській тергромадах. Директор департаменту рекомендував керівництву громад переймати досвід у своїх успішних колег.

«Прошу голів громад приділити особливу увагу цьому питанню. Співпрацювати з лікарями по залученню населення до вакцинації. Тільки вакцинація може стримувати захворюваність та розповсюдження хвороби», - наголосив Хаустов.

Під час наради він також акцентував увагу керівництва громад на необхідності здійснювати фінансову підтримку медичних закладів, які перейшли до комунальної власності громад в результаті реформи децентралізації.

Нагадаємо, нарада з головами територіальних громад Харківської області відбулась у ХОДА 17 листопада під головуванням керівника ХОДА Олександра Скакуна та голови Харківської облради Тетяни Єгорової-Луценко. Під час заходу також розглянули питання про стан цивільного захисту в територіальних громадах, створення та функціонування в них підрозділів місцевої пожежної охорони, пілотного проєкту профілактики залежностей у дітей шкільного віку. А також - ефективності використання державного майна в Харківській області, створення в регіоні безбар’єрного простору та співфінансування центральних районних лікарень із бюджетів територіальних громад.