ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

У Старому Салтові запрацювала нова амбулаторія

16 листопада 2021 | 15:21

У Старому Салтові запрацювала нова амбулаторія

Зведення нової будівлі амбулаторії №2 в Старому Салтові завершили в межах Програми Президента «Велике будівництво».

Будівництво розпочалося у 2018 році, але основні роботи велися у 2021 році.

Перших пацієнтів нова амбулаторія прийняла 16 листопада. Із цією подією Старосалтівську громаду привітав заступник голови Харківської ОДА Михайло Харнам. Він зазначив, що амбулаторія в Старому Салтові – одна з 30, які передбачалося побудувати в межах «Великого будівництва» в Харківській області. На початок 2021 року 15 закладів із цього переліку були незавершені, однак за рік уже вдалося здати в експлуатацію 12 амбулаторій. 

«Амбулаторії всі досить стандартні, вони будувалися практично за єдиним проєктом, тільки були вже залежно від місцевості певні коригування, - сказав Михайло Харнам. – Це один із тих об'єктів, які ми сьогодні будуємо за програмою «Велике будівництво». Амбулаторія повністю з сучасним медичним обладнанням. Тобто все, що необхідно сьогодні для того, щоб були здорові громадяни, тут є». 

Приміщення амбулаторії – повністю нове, загальною площею 277 кв м, з яких 205 кв м – це власне амбулаторія, а решта площі – двокімнатна квартира для лікаря, що тут працює. Також в амбулаторії є службовий автомобіль. Зведення амбулаторії з житлом коштувало близько 11,3 млн грн і фінансувалося з бюджетів трьох рівнів: державного, обласного і місцевого.

Як розповів Старосалтівський селищний голова Едуард Коновалов, в амбулаторії №2 будуть обслуговуватися жителі Старого Салтова та сусідніх сіл - Федорівки, Шестакового і Молодової. Загалом – близько 2000 осіб. Раніше ця амбулаторія розміщувалася в будівлі 1950-х років, яка, за словами голови громади, була в аварійному стані.

«Тепер у нас повністю амбулаторія оновлена, є практично все обладнання, є місця для денного стаціонару. Хочу висловити подяку обласній державній адміністрації, обласній раді. Я думаю, що нашим лікарям, які будуть тут працювати, буде комфортно, і нашим мешканцям, які будуть тут обслуговуватися, також буде приємно зайти в чистоту, красу, тепло», - сказав Едуард Коновалов.

У новій амбулаторії поки-що працює один сімейний лікар. Також за окремим графіком приймає пацієнтів лікарка-педіатр, яка наразі проходить навчання на сімейного лікаря – саме вона отримала житло при амбулаторії. За словами директорки Старосалтівського центру первинної медико-санітарної допомоги Оксани Ситник, на сьогодні через пандемію лікарі приймають до 60 відвідувачів на день.

«Передбачено 2 кабінети – кабінет медичної сестри, процедурна. Є окремий вхід для лихоманячих хворих, для їх огляду все облаштовано за вимогами сучасності, всі працюють із новим обладнанням для пацієнтів», - розповіла Оксана Ситник.

Також вона зазначила, що вхід до амбулаторії обладнано пандусом, який відповідає нормам ДБН, а обігріває все приміщення енергоефективний котел на твердому паливі.

Фото

Теги: амбулаторія старий салтів велике будівництво харнам

Версія для друку Поділиться:


Вверх