ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Ситуація із COVID-19 на Харківщині стабілізується

10 листопада 2021 | 16:39

Ситуація із COVID-19 на Харківщині стабілізується

За інформацією заступника голови ХОДА Михайла Черняка, останніми тижнями в області спостерігається тенденція до зменшення кількості пацієнтів, яких госпіталізують.

На брифінгу 10 листопада Михайло Черняк повідомив, що сьогодні госпітальна база для хворих на COVID-19 у Харківській області складає 5080 ліжок, з яких зайнято 3523. Зокрема, наявні 2900 ліжок з потоковим киснем, на них сьогодні перебуває 1765 пацієнтів. Протягом останньої доби «швидкі» доправили до лікарень 169 пацієнтів із коронавірусом. 

«Показники свідчать про те, що є певна стабілізація останнім часом, є обнадійливі моменти щодо зменшення використання кисню в лікарнях. Але ситуація поки напружена», - зазначив Михайло Черняк. 

Він додав, що найближчим часом планується збільшити кількість ліжок, що забезпечені потоковим киснем. 

«Безумовно, кожна лікарня має бути забезпечена потоковим киснем на 100% для того, щоб або бути перепрофільованою, або в разі потреби збільшити кількість реанімаційних місць. Сьогодні робота над цим питанням триває. Якщо в попередню хвилю ми мали близько 1100 ліжок із потоковим киснем – усе решта було забезпечено концентраторами, то сьогодні ми маємо майже 3000 і поки що не зупиняємось на цьому», - зауважив заступник голови ХОДА. 

Також Михайло Черняк повідомив, що серед усіх пацієнтів у лікарнях частка вакцинованих становить від 3% до 8%. Загалом від початку вакцинальної кампанії на Харківщині зроблено 1 375 832 щеплення. Щонайменше одну дозу вакцини отримали 805 877 осіб, а повний курс пройшли 569 955 осіб. Зокрема, наразі вже вакциновано 1538 дітей віком від 12 років.

«Єдиним дієвим захистом, виходячи з того, що Харківщина залишається в «помаранчевій» зоні, безумовно, залишається вакцинація, - підкреслив Михайло Черняк. - Необхідно пройти цю кампанію. Наразі на території Харківської області утворюються будь-які можливості для того, щоб щепитися в зручний спосіб і час. Пункти щеплення, центри масової вакцинації, пересувний пункт вакцинації, мобільні бригади – все це сьогодні працює».

Фото

Теги: черняк covid-19 лікарні вакцинація

Версія для друку Поділиться:


Вверх