ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Харківщина посідає друге місце за кількістю угод у межах ринку землі

12 жовтня 2021 | 14:48

Харківщина посідає друге місце за кількістю угод у межах ринку землі

Такі дані озвучив заступник директора Департаменту агропромислового розвитку ХОДА Євгеній Філатов 12 жовтня на пресконференції, присвяченій першим 100 дням дії Земельної реформи в Україні.

«Ще 100 днів тому Україна була однією з 6 країн світу, де досі не було ринку землі. Мораторій на вільний обіг земель сільськогосподарського призначення в Україні 20 років стримував розвиток нашої країни. Відновлення права власності на землю було принциповою позицією Президента Володимира Зеленського, яку він озвучив ще під час передвиборчої діяльності і яку виконав. Саме завдяки його політичній волі, позиції та сприянню в Україні відбулася Земельна реформа», - зазначив Євгеній Філатов.

За його словами, з набранням чинності вільного обігу земель сільськогосподарського призначення, тобто від 1 липня, та станом на 1 жовтня 2021 року, загалом по Україні зареєстровано 28288 правочинів на загальну площу 70596 га землі. 

Харківська область за цим показником традиційно посідає друге місце по країні. Так, з моменту відкриття ринку землі на Харківщині зареєстрували 2256 правочинів щодо 8639 га землі або 12% від показника України.

«На сьогодні земельна реформа дійсно має позитивні результати як для України в цілому, так і для Харківської області, і дає можливість у першу чергу реалізувати свої конституційні права кожному громадянину України», - підкреслив заступник директора Департаменту агропромислового розвитку ХОДА.

Він також зауважив, що Харківщина посідає третє місце по Україні одразу за трьома позиціями: за загальною площею сільгоспземель - на сьогодні вона складає 2 млн 411 тис. га; за площею ріллі - 1 млн 932 тис. га; та за якістю ґрунтів.

«На сьогодні середній розмір орендної плати за користування земельними частками-паями має позитивну динаміку. В минулому році вона склала на рівні 8,5% від нормативно-грошової оцінки землі, в цьому році – збільшилася до 9,4%. Але до департаменту звітують органи місцевого самоврядування - Богодухівська, Краснокутська, Солоницівська громади, в яких орендна плата за земельні паї складає від 12% до 13%. Я вважаю, що це дуже гарний показник у порівнянні з попередніми роками. На сьогодні загальна сума виплати склала 398 млн грн, що складає 43,8% до плану. Для громад це, безперечно, збільшення надходжень до бюджетів», - розповів Євгеній Філатов.

Довідка. Закон України від 31 березня 2020 року №552 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення" скасував заборону на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення приватної власності. Він набрав чинності 1 липня 2021 року. 

Відповідно до цього закону з 1 липня 2021 року до 1 січня 2024 року тільки громадяни можуть купувати до 100 га землі. З 1 січня 2024 року громадяни та юридичні особи матимуть можливість придбати у власність до 10 тисяч га землі.

Фото

Теги: земля громади

Версія для друку Поділиться:


Вверх