Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

П’ять кроків уряду для стабільного проходження опалювального сезону

П’ять кроків уряду для стабільного проходження опалювального сезону

Про них розповів Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час «Години запитань до уряду» у Верховній Раді 24 вересня.

«Перше. Тарифи на газ для населення незмінні. У травні ми запустили річний продукт для людей, де ціна на весь рік складає менш ніж 8 грн. Незалежно від коливань ціни на біржах чи хабах, ця ціна не змінюється весь опалювальний сезон, тобто до кінця квітня 2022 року», - зауважив очільник уряду.

«Друге. Тарифи на тепло та гарячу воду встановлює місцева влада. Ми забезпечили всі умови, аби підвищення тарифів не відбулося, і будемо на цьому наполягати. Державна компанія «Нафтогаз» пропонує трирічний контракт по 7,42 грн за куб газу для цього опалювального сезону. Ця ціна так само не буде збільшуватися і не залежить від ситуації на біржах», - відзначив Денис Шмигаль.

За його словами, у місцевих керівників немає об’єктивних підстав підвищувати тарифи на тепло та гарячу воду. За його словами, вже 70% теплокомуненерго уклали трирічні контракти з «Нафтогазом». Денис Шмигаль додав, що уряд зі свого боку працює над питанням компенсації для ТКЕ різниці в тарифах, а також у питанні реструктуризації тієї заборгованості, яка є в цих підприємств.

«Третє. Уряд знизив тарифи на електроенергію для 80% домогосподарств з 1 жовтня. Тариф складе 1,44 грн за кВт-год для тих, хто споживає менш ніж 250 кВт-год на місяць. Для тих, хто споживає більше - тариф залишиться без змін», - зазначив прем’єр-міністр.

«Четверте. Уряд разом з народними депутатами запропонував додатково цього року виділити 12 млрд грн на програму субсидій. Субсидії отримають всі, хто їх дійсно потребує - це близько 3 млн домогосподарств», - зауважив прем’єр-міністр.

«П’яте. Україна готова до опалювального сезону. Технічна готовність регіонів становить уже понад 90%. Запаси газу в підземних газосховищах України перевищили 18,5 млрд кубічних метрів. Для порівняння: у 2018 році запаси складали 17,1 млрд кубів. У 2017 році -16,8 млрд кубів. Так само, як і торік, ми спокійно пройдемо цей опалювальний період», - резюмував Денис Шмигаль.