ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

У ХОДА обговорили кроки, які необхідно здійснити для збільшення площі лісів Харківщини

20 вересня 2021 | 18:37

У ХОДА обговорили кроки, які необхідно здійснити для збільшення площі лісів Харківщини

Питання збереження та відтворення лісів Харківської області стало предметом розгляду на нараді під головуванням Михайла Черняка.

Темою наради стало виконання указу Президента України «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів». Зокрема, обговорили питання інвентаризації лісових ресурсів на території громад і виявлення самозаліснених і придатних для створення лісів земельних ділянок у Харківській області, а також необхідність розробки та затвердження обласної програми «Масштабне залісення Харківської області». 

Відкриваючи зібрання, заступник голови ХОДА Михайло Черняк акцентував на тому, що на сьогодні загальна площа лісів та інших лісовкритих площ області, згідно з державним лісовим кадастром, становить 419,4 тис. га. Лісистість області становить 12,1%. За цим показником регіон займає 15-те місце по Україні. При цьому норматив оптимальної лісистості для Харківщини складає 15% (згідно з наказом Міндовкілля).  
 
«Для досягнення оптимальної лісистості необхідно збільшити площу лісів області. Збільшити лісистість на один відсоток означає створити нові лісові насадження на площі 30,1 тис. га. Такий захід забезпечить підтримання екологічної рівноваги в області, підвищить ресурсний потенціал лісів», - зазначив Михайло Черняк. 

За даними начальника Харківського обласного управління лісового та мисливського господарства Сергія Дмитренка, на сьогодні в області налічується 2621 га земель, які не надані в постійне користування лісгоспам області та перебувають у заходах із консервації. Це деградовані та малопродуктивні землі, які можливо обстежити на предмет їх подальшого заліснення. 

«Управлінням спільно з постійними землекористувачами попередньо проаналізовано відповідний шар публично-кадастрової карти України. Визначено, що 1188 га зазначених земель доцільно надати в постійне користування державним лісгоспам для лісорозведення в межах виконання указу Президента України», - додав Сергій Дмитренко. 

Він також розповів, що заплановано збільшити обсяги збору насіння на 67%, й зараз розглядається можливість будівництва заводу для вирощування сіянців із закритою кореневою системою в ДП «Ізюмський лісгосп». Також на стадії погодження – проєкт детального плану територій для розміщення регіонального лісового селекційного розплідного центру в ДП «Ізюмське лісове господарство» на території Оскільської громади.

Перший заступник директора УкрНДІЛГА ім. Г.М. Висоцького Наталя Висоцька запропонувала зосередитися також на реконстукції полезахисних лісосмуг.

«Орієнтовна площа полезахисних лісосмуг на Харківщині сьогодні - це 26,5 тис. га, близько третини з них гостро потребують реконструкції та відновлення внаслідок біологічної загибелі, незаконних рубок, які відбувалися на цих необлікованих землях. Реконструювати їх цілком реалістично», - зазначила Наталя Висоцька.

Довідка. 7 червня 2021 року Президент України підписав Указ №228/2021 «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів». Відповідно до Указу передбачено розробити та затвердити Кабінетом Міністрів України державну цільову програму «Масштабне заліснення України». В рамках цієї Програми передбачено за 10 років створити нових 1 млн га лісів, підвищити тим самим рівень лісистості України, для чого в перші три роки треба висадити 1 млн дерев.

Фото

Теги: черняк ліс

Версія для друку Поділиться:


Вверх