ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

На Харківщині зафіксовано випадок африканської чуми свиней: вводяться карантинні обмеження

02 вересня 2021 | 18:23

На Харківщині зафіксовано випадок африканської чуми свиней: вводяться карантинні обмеження

Заходи, які будуть реалізовані в регіоні для локалізації спалаху, обговорили на нараді в ХОДА – за участі керівників правоохоронних органів.

Спалах хвороби зафіксовано 1 вересня в НПП «Слобожанський» Богодухівського району. Там було знайдено 9 померлих тварин.

Як зазначив головний державний ветеринарний інспектор Дмитро Волошко, відібрані проби від тварин було надіслано до Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області.

«2 вересня ми отримали експертизу про підтвердження діагнозу африканської чуми свиней. Тому було винесено розпорядження про встановлення тимчасових карантинних обмежень з АЧС», - повідомив Дмитро Волошко.

Керівник Харківської ОДА Олександр Скакун під час наради наголосив, що необхідно проводити всі заходи згідно з інструкцією з боротьби з АЧС.

«Цю ситуацію потрібно терміново взяти під контроль та унеможливити розповсюдження хвороби.Адже мова йде про національний природний парк "Слобожанський"», - сказав т.в.о. голови Харківської ОДА.

Зокрема, було встановлено тимчасові карантинні обмеження з африканської чуми свиней у епізоотичному вогнищі терміном на 72 години. Визначили межі тимчасової зони захисту радіусом 3 км від епізоотичного вогнища, до якої входять територія НПП «Слобожанський», частина населених пунктів с. Оленівське, с. Мурафа, с. Лісне Краснокутської селищної ради. Також визначили межі тимчасової зони спостереження – радіусом 10 км – від зовнішніх меж зони захисту.

Окрім цього, буде проведено облік всього свинопоголів’я в господарствах усіх форм власності в зоні захисту та спостереження. До того ж вирішили тимчасово заборонити переміщення живих свиней з карантинних зон. Нині поліція з’ясовує, за яких обставин свині інфікувалися африканською чумою.

Фото

Теги: скакун карантин африканська чума

Версія для друку Поділиться:


Вверх