На Паралімпіаді в Токіо Максим Крипак та Яна Бережна здобули медалі

1 вересня на ХVI літніх Паралімпійських іграх у Токіо харківські плавці поповнили медальну скриньку України двома нагородами.

В Управлінні у справах молоді та спорту Харківської ОДА повідомили, що вже третю золоту медаль цієї Паралімпіади здобув Максим Крипак. На цей раз він був першим на фініші дистанції 400 м вільним стилем в класі S10 з результатом 3:59.62. Голландця Баса Теккена, який посів друге місце, харків’янин випередив на 2.40 сек. Бронзовим призером став Томас Галлахер з Австралії (4:03.91).

Рекорд Паралімпійських ігор та світовий рекорд, які дорівнюють 3:57.71 на цій дистанції в класі S10, належать Максиму Крипаку. Він встановив їх у 2016 році на Паралімпіаді в Ріо-де-Жанейро.

Також бронзову медаль у змаганні серед спортсменок з вадами зору в класі SB11 на дистанції 100 м брасом завоювала харків’янка Яна Бережна. Цю дистанцію спортсменка подолала за 1:27.02. Чемпіонкою стала кіпріотка Кароліна Пелендріту, яка встановила новий світовий рекорд - 1:19.78.