ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Україна отримала близько 800 тисяч доз вакцини AstraZeneca від Греції, Польщі та Литви

19 серпня 2021 | 12:30

Частина вакцини з цього постачання піде на щеплення тих, хто має отримати другу дозу AstraZeneca, решту розподілять між центрами вакцинації та пунктами щеплень.

За інформацією МОЗ, 16 серпня Україна отримала 100 000 доз вакцини AstraZeneca від уряду Греції, а 18 серпня – 650 400 доз цієї ж вакцини від Польщі та 46 000 доз - від Литви як гуманітарну допомогу.

Нагадаємо, що AstraZeneca – це векторна вакцина проти COVID-19, яку виробляють в ЄС, Великій Британії, Південній Кореї та Індії. Вакцина, виготовлена в ЄС, має торговельну марку Vaxzevria, в Південній Кореї – AstraZeneca-SKBio, в Індії – Covishield.

Вона схвалена до екстреного застосування Всесвітньою організацією охорони здоров’я та Європейським агентством з лікарських засобів. Для повної імунізації потрібно отримати дві дози вакцини з інтервалом 4-12 тижнів.

Вакцини AstraZeneca, вироблені на різних майданчиках, є взаємозамінними, адже їхня технологія виробництва і склад є ідентичним. Якщо перше щеплення ви отримали вакциною одного виробника, то другу дозу можна отримати цією ж вакциною будь-якої іншої країни виробництва.

Відповідно до попередньої публікації досліджень, проведених у квітні - червні 2021 року у Великій Британії, AstraZeneca з ефективністю 92% запобігає госпіталізації та смерті від хвороби, викликаної новим небезпечнішим штамом коронавірусу «Дельта».

Вакцини від COVID-19 захищають від тяжкої хвороби та рятують життя, наголошують у МОЗ.

Запишіть своїх рідних та близьких на щеплення та запишіться самі. Деталі на - https://vaccination.covid19.gov.ua/ або за телефоном 0 800 60 20 19.

Теги: вакцина моз

Версія для друку Поділиться:


Вверх