Завдяки успішній приватизації у Люботинській громаді з’явиться новий завод
18 серпня заступник голови Харківської ОДА Михайло Харнам ознайомився з об'єктом у селищі Травневе, на базі якого створять завод для виготовлення обладнання для ліфтів.
Раніше в цьому приміщенні розташовувався Будинок культури, але довгий час він не використовувався і був у занедбаному стані. Після аукціону з приватизації у червні 2020 року на території колишнього Будинку культури почали зводити завод.
«Масштаби неймовірні, насправді враження лише позитивні. До приватизації об’єкт був у аварійному стані. А на сьогодні він виглядає дуже гарно. Хочу подякувати тим, хто так чи інакше пов’язаний з цим об’єктом. Адже це позитивно вплине на економіку Харківської області. Хочеться, аби більше таких успішних прикладів приватизації було на Харківщині», - зазначив Михайло Харнам.
Загалом приміщення майбутнього заводу має площу приблизно 2500 кв. м і забезпечить понад 700 робочими місцями жителів Люботинської територіальної громади.
За інформацією нового власника об’єкта Анатолія Кандаурова, він давно шукав подібне приміщення з великою залою до 500 метрів, аби у ньому встановити обладнання для майбутнього виробництва.
«Я працюю в цій сфері майже все життя. Знайомий з усіма напрямами і знаю, що робити. Сам я з Люботина і давно хотів зробити щось на малій батьківщині. Тому я вирішив купити цю будівлю. Відтепер це приміщення буде використовуватися для електрообладнання і ліфтового господарства області та й усієї України», - розповів Анатолій Кандауров.
Начальник регіонального відділення Фонду державного майна Дмитро Безпалов зауважив, що цей об’єкт приватизували під час другого аукціону за 120 тисяч гривень.
«Зараз на Харківщині до переліку об’єктів приватизації включено приблизно 65 одиниць. Десь 40% з них дуже привабливі, а інші 60% перебувають у різному стані. Також дуже багато об’єктів оренди в Харківській області: приблизно 1200 чинних договорів і десь 1000 об’єктів, які можуть бути орендовані найближчим часом», - повідомив Дмитро Безпалов.
Також він додав, що зараз кошти від приватизації йдуть 100% до державного бюджету, але у вересні будуть розглядати законопроєкт, яким пропонується 10% від приватизації залишати в місцевих громадах.
«Об’єкти нам допомагає відшукувати обласна державна адміністрація. Спільними зусиллями ми створили робочу групу, до якої входять представники декількох департаментів. Але кожен українець може ініціювати процедуру приватизації. Наразі всі об’єкти приватизації ви можете знайти на офіційному сайті Фонду державного майна: privatization.gov.ua», - сказав начальник регіонального відділення Фонду державного майна.