ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

На Харківщині зустріли бронзових призерок у синхронному плаванні XXXII Олімпійських ігор – 2020 у Токіо

11 серпня 2021 | 11:50

Урочиста зустріч збірної України, яка повністю складається з харківських спортсменок, відбулась 11 серпня.

Бронзових призерок Олімпійських ігор та їх головну тренерку Світлану Саідову зустрічали начальник Управління з питань молоді та спорту Харківської обласної державної адміністрації Костянтин Ананченко, рідні та друзі спортсменок.

Костянтин Ананченко привітав збірну України з синхронного плавання від імені голови Харківської обласної державної адміністрації Айни Тимчук та підкреслив, що дві «бронзи», які вибороли наші синхроністки, – це перші олімпійські медалі України з синхронного плавання. Анастасія Савчук та Марта Федіна посіли третє місце в змаганнях дуетів, також бронзову медаль збірна виборола в змаганнях груп.

«Упродовж багатьох років команда з синхронного плавання готувалась до основної події життя – медалей Олімпійських ігор. І нарешті ця мрія здійснилась у Токіо. Прізвища спортсменок, я думаю, вже золотими літерами вписано до книги історії, - зазначив Костянтин Ананченко. – Хочу ще раз подякувати тренерці збірної Світлані Бурханівні, яка просто віддала життя цьому виду спорту».

Світлана Саідова, зі свого боку, подякувала команді та всім уболівальникам за підтримку спортсменок під час підготовки до Олімпіади у Токіо - 2020.

«Дякую, що ми змогли підготуватися до Олімпіади у прекрасних умовах. Дякую керівництву області, міста, батькам, сім’ям і всім, хто нас підтримував. Ви в нас вірили – і ми зробили це!», - зазначила Світлана Саідова.

Мама Ксенії Сидоренко Світлана розповідає, що донька займається синхронним плаванням уже 27 років. І вже почала кар’єру тренерки за кордоном, але через COVID-19 повернулась в Україну.

«Я просто щаслива, як і всі батьки. Ця медаль - медаль усіх поколінь, з якими йшла Світлана Бурханівна. Це 4-ті Олімпійські ігри, в яких моя донька бере участь. Вона 3 роки працювала тренеркою в Словаччині, але її попросили повернутися. Вона все зважила та повернулася, щоб поставити крапку в кар'єрі спортсменки. Адже не вистачало цієї медалі», - розповіла Світлана Сидоренко.

Зустрічали харківських «русалок» не тільки рідні, а й молодші колеги, які також займаються синхронним плаванням. Одна з них - Ольга Гостева, яка тренується вже впродовж 4 років. За виступами синхроністок вона спостерігала у фан-зоні в парку Горького.

«Я вболівала за дівчат на змаганнях. І сьогодні прийшла, щоб привітати їх. Усе ж це - перші медалі за синхронне плавання. За виступом дуету ми спостерігали на великому екрані у фан-зоні. Були дуже раді їх перемозі», - поділилась емоціями Ольга Гостева.

Фото

Теги: спорт ананченко олімпіада

Версія для друку Поділиться:


Вверх