Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Економічний ефект від запровадження накопичувальної пенсії в Україні – понад 400 млрд грн до 2030 року

Економічний ефект від запровадження накопичувальної пенсії в Україні – понад 400 млрд грн до 2030 року

Це заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль 3 серпня під час першого установчого засідання робочої групи з розвитку пенсійних накопичень в Україні.

«Накопичувальна система утворюється як додаткова до наявної солідарної. Гарантування вкладів має бути стовідсотковим для державного пенсійного накопичувального фонду. За другим рівнем має запрацювати третій рівень, на якому добровільне пенсійне страхування здійснюється із залученням недержавних фондів. Економічний ефект від запровадження накопичувальної пенсії, за оцінками НКЦПФР, - 477 млрд грн до 2030 року», - підкреслив прем’єр-міністр.

Він розповів про виконану роботу в напрямку розвитку пенсійних накопичень. Зокрема, запровадження обов’язкових пенсійних накопичень передбачено в трирічній Бюджетній декларації, яку нещодавно ухвалила Верховна Рада. Також уряд подав на розгляд парламенту законопроєкт, який передбачає здійснення фінансування дострокових пенсій для людей, що працюють у шкідливих та важких умовах, з використанням механізму пенсійних накопичень.

Як наголосив Денис Шмигаль, серед наступних кроків Дорожньої карти розвитку системи пенсійних накопичень має стати розроблення Єдиного соціального реєстру, який суттєво збільшить можливості соціальної підтримки українців.