ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Відсутність протягом 30 років системи накопичувальної пенсії - це злочин проти українців. Денис Шмигаль

03 серпня 2021 | 19:00

Відсутність протягом 30 років системи накопичувальної пенсії - це злочин проти українців. Денис Шмигаль

Прем’єр-міністр дав завдання профільним міністерствам опрацювати з місцевою владою можливість запуску регіональних накопичувальних пенсійних програм.

За участю Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля 3 серпня відбулося перше установче засідання робочої групи з розвитку пенсійних накопичень в Україні.

Денис Шмигаль підкреслив, що Президент України поставив перед всіма органами державної влади мету - це людина в центрі суспільного розвитку.

«Відсутність протягом 30 років в Україні системи накопичувальної пенсії, так само як і фондового ринку - це злочин проти держави й українців. У наших руках - цей злочин зупинити й виправити. Крім того, що ми забезпечимо достойну пенсію людям, ми також забезпечимо реальний сектор економіки довгий, недорогим і надійним ресурсом», - відзначив прем’єр-міністр.

Міністерка соціальної політики Марина Лазебна зазначила, що про запровадження системи обов’язкових пенсійних накопичень в Україні говорять вже 16 років, але жодна влада так і не змогла її запровадити. Сьогодні Україна, за її словами, має шанс змінити цю ситуацію, якщо об’єднає зусилля.

«Ми вже знаємо соціальну й економічну ціну зволікання. Кожного року в середньому близько 600 тисяч людей за віком втрачають можливість участі в цій системі та мати пенсійні накопичення на додаток до солідарної пенсії. Середня пенсія зараз була б на 20-25% вищою за рахунок пенсійних накопичень у людей, які б з 2007 року були учасниками системи. А це лише 14 років накопичень і, до речі, ця цифра порахована з урахуванням двох криз 2008 і 2014 років. Пенсійні накопичення склали б уже понад 1 трильйона гривень, тобто близько 25% ВВП 2020 року», - сказала Марина Лазебна.

За підсумками наради було вирішено Мінсоцполітики, Мінфіну, Мінекономіки напрацювати пропозиції щодо запровадження на базі чинного законодавства з 2023 року соціальних пакетів з накопичувальними пенсіями для працівників бюджетної сфери. Також представники органів державної влади мають консолідувати зусилля для ухвалення необхідних законопроєктів у Верховній Раді.

Теги: пенсія шмигаль

Версія для друку Поділиться:


Вверх