ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

На Харківщині планують відкрити 10 центрів оцінювання рівня володіння українською мовою

29 липня 2021 | 14:30

Про це повідомив заступник голови Харківської ОДА Роман Семенуха.

Тестування на рівень володіння українською мовою необхідне у випадках, передбачених законом про державну службу: для роботи в органах місцевого самоврядування і для людей, які мають намір отримати українське громадянство.

У ХНУ ім. Каразіна 29-30 липня відбудуться перші тестування на рівень володіння українською мовою.

«Сьогодні-завтра проходять перші іспити. Вони тривають дві години і складаються з чотирьох частин. Ми розуміємо, що не задовольнимо попит цими двома іспитами, тому в найближчий час відкриються такі центри ще в п’яти навчальних закладах. Наразі відгукнулись Національний педагогічний університет імені Сковороди, університет цивільного захисту, інженерно-педагогічна академія, університет радіоелектроніки і фармацевтичний університет», - розповів Роман Семенуха.

За його словами, у Харкові буде достатньо десятьох центрів оцінювання рівня володіння українською мовою. Планується, що всіх їх відкриють на базі закладів вищої освіти. Адже для проведення тестувань необхідна відповідна матеріально-технічна база.

«Для людей, які претендують на посади державної служби, іспити проводять безкоштовно. Для отримання українського громадянства послуга коштує 500 гривень», - сказав Роман Семенуха.

Теги: семенуха українська мова

Версія для друку Поділиться:


Вверх