У 2022 році пенсіонерів від 70 до 75 років планують долучити до програми адресної допомоги
Це дозволить підвищити доходи додатково 1,5 млн осіб, зазначає Міністерка соціальної політики Марина Лазебна.
Тож, Мінсоцполітики пропонує у 2022 році включити пенсіонерів віком від 70 до 75 років до ініційованої Президентом програми адресної допомоги для літніх людей. Ця програма є ефективним інструментом зниження рівня бідності літніх людей, які не можуть забезпечувати себе, працюючи.
«Протягом 2020 та 2021 років адресну доплату до пенсій у розмірі 500 гривень щомісяця отримують пенсіонери старші за 80 років. При цьому пенсії для них не можуть бути меншими за 2600 грн. Ці заходи підвищили доходи 1,4 млн пенсіонерів, - розповідає Марина Лазебна. - У поточному році до цієї програми долучилися пенсіонери віком від 75 до 80 років. З 1 жовтня вони отримуватимуть щомісяця компенсаційну виплату у розмірі 400 гривень. Пенсійна виплата для них становитиме не менш ніж 2500 гривень. Таке розширення програми підвищить доходи ще понад 1 млн пенсіонерів».
За розрахунками міністерства, у разі включення до програми пенсіонерів віком від 70 до 75 років буде підвищено доходи додатково 1,5 млн пенсіонерам.
У межах підготовки проєкту Державного бюджету на 2022 рік Мінсоцполітики опрацьовує і інші пропозиції до календаря підвищення пенсій у 2022 році.
Зокрема, у ньому пропонується передбачити:
- підвищення з 1 січня пенсій людям з інвалідністю з-поміж ліквідаторів Чорнобильської катастрофи;
- індексацію з 1 березня страхових пенсій для близько 10 млн пенсіонерів, компенсаційних виплат для пенсіонерів старше 80 років та для пенсіонерів віком від 75 років до 80 років;
- перерахунок з 1 липня і з 1 грудня пенсійних виплат у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб;
- перерахунок з 1 жовтня мінімальної пенсії за віком у зв’язку з прогнозованим підвищенням мінімальної заробітної плати.
Також опрацьовуються пропозиції щодо диференціації соціальних гарантій пенсіонерам з урахуванням тривалості страхового стажу.
«Ці пропозиції, а також схвалення Верховною Радою України урядового законопроєкту № 4668 дадуть можливість уперше після 2014 року охопити програмою підвищення всі категорії пенсіонерів з акцентом на найбільш вразливі їх групи», - говорять у Мінсоцполітики.