Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У Мінрегіоні розповіли про кроки щодо реалізації цифрової безбар’єрності

У Мінрегіоні розповіли про кроки щодо реалізації цифрової безбар’єрності

Рівний доступ до швидкісного інтернету та державних сервісів у кожному, навіть у найвіддаленішому та найменшому населеному пункті - це про цифрову безбар’єрність.

«Досягнення її є однією з важливих цілей Нацстратегії безбар’єрності. Першочергово йдеться про доступ до послуг онлайн для всіх суспільних груп, включаючи людей літнього віку, людей з інвалідністю, жителів віддаленої сільської місцевості, - зазначають у Міністерстві розвитку громад та територій України. - Важливим аспектом тут є також і розвиток цифрових навичок. Адже нерідко саме через їх відсутність люди стикаються з певними бар’єрами».

Що планується зробити для змін у цьому напрямі у найближчі роки?

- створити розділ «Дія. Безбар’єрність» на порталі «Дія» для надання комплексної інформації про державні публічні послуги в доступному форматі;

- підвищити вебдоступність публічної інформації за стандартами Європейського Союзу - нові стандарти будуть затверджені українською мовою;

- під'єднати всі об’єкти соціальної інфраструктури до широкосмугового інтернету.

Безбар’єрність - це філософія суспільства, в якому комфортно кожному. Аби створити середовище без перепон, в Україні була затверджена Національна стратегія безбар’єрності до 2030 року, ініціатором розроблення якої виступила Перша леді Олена Зеленська. План заходів щодо виконання нацстратегії на найближчі півтора року також уже затверджений урядом.