Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

В Україні провели дослідження доступності міських просторів

В Україні провели дослідження доступності міських просторів

Мінрегіон спільно з компанією Big City Lab та Громадською організацією «Безбар’єрність» продовжують роботу над «Альбомом безбар’єрних рішень».

Відтак, експерти провели дослідження доступності міських просторів, де проаналізували проблеми, з якими стикаються представники маломобільних груп при користуванні житловими будівлями, парками, скверами, вулицями, громадськими закладами тощо.

«Альбом безбар’єрних рішень» створюється у межах ініціативи Першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів».

«Продовжуємо розбудовувати безбар’єрну Україну. «Дослідження доступності міських просторів» – це звіт, який є першим етапом роботи в межах створення Альбому безбар’єрних рішень. Уже відсьогодні всі, хто впливає на безбар’єрність міських просторів, зможуть дізнатися про основні проблеми з доступністю в містах та про нормативні документи з відповідями, як не допустити подібні недоліки у майбутньому», – зазначила Олена Зеленська.

Дослідження базується на результатах опитування людей з інвалідністю, літніх людей, батьків з дітьми та інших маломобільних груп населення про їхній досвід користування міськими просторами. Зокрема, щодо бар’єрів, з якими вони стикаються, пересуваючись містом, на роботі, під час навчання чи отримання послуг. Значну частину звіту присвячено аналізу чинних нормативів та стандартів, які регулюють питання безбар’єрності.

«Ми отримали реальний продукт, у якому описані ключові проблеми доступності громадських просторів та перелік нормативних документів, що регулюють їх вирішення. За участі експертів, архітекторів, урбаністів та представників громадськості були виділені найгостріші проблеми, а також сформований повний перелік документів із зазначенням, появу яких саме бар’єрів вони допоможуть не допустити у майбутньому», – повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Наступним етапом роботи стане розроблення першої частини «Альбому безбар’єрних рішень», в якій буде проілюстровано, якими мають бути доступні ґанки та під’їзди в українських громадах. Презентацію планується провести восени.

Звіт «Дослідження доступності міських просторів» можна завантажити тут