ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Відтепер усі отримуватимуть субсидію «живими грошима»

09 липня 2021 | 10:51

Ця зміна викликає у громадян чимало запитань. Міністерство соціальної політики відібрало найтиповіші з них і дає роз’яснення.

До травня цього року українці мали можливість отримувати субсидію як у грошовій готівковій формі («живими грошима» на банківську картку або через пошту), так і в грошовій безготівковій формі (коли «Ощадбанк» перераховував суми надавачам житлово-комунальних послуг). 92% тих, кому були призначені субсидії, отримували їх у грошовій готівковій формі. З травня, згідно з постановою уряду «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 14 квітня 2021 року, субсидію «живими грошима» отримуватимуть уже всі.

- Якщо документи на субсидію подавалися на початку минулого опалювального сезону, а кошти перераховувалися в «Ощадбанк», який оплачував комунальні платежі, то чи треба заново все оформлювати?

- Так, потрібно. Тому що громадянин має вказати, куди саме потрібно перераховувати кошти: на банківський рахунок чи на відділення пошти. У таких випадках не передбачено автоматичного призначення житлової субсидії на наступний період. Нагадаємо, 19 травня 2021 року уряд прийняв рішення, згідно з яким розгляд питань щодо призначень житлових субсидій на наступний рік домогосподарствам, що отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років, буде проводитися без звернень громадян, окрім:

домогосподарств, яким  грошова субсидія  надавалася у грошовій безготівковій формі;

була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень, внутрішньо переміщені особи);

була призначена без урахування окремих осіб з-поміж зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації.

- До квітня отримувала безготівкову субсидію. У червні подала заяву в «Ощадбанк» для переведення залишку субсидії за квітень на картковий рахунок. Коли  можна буде отримати ці кошти?

- Для одержувачів безготівкової субсидії передбачено, що «Ощадбанк» перераховує суми субсидії за минулий опалювальний період, які зекономлені станом на 1 червня поточного року. Наразі таке перерахування здійснюється для одержувачів, які мають відкриті рахунки в «Ощадбанку», тому відповідні кошти найближчим часом мають бути відбиті на банківському рахунку. Якщо ж одержувач не має відкритого рахунку «Ощадбанку», то у такому випадку для отримання зекономлених сум субсидії рахунок слід відкрити до грудня поточного року.

- Раніше субсидія надходила на карту «ПриватБанку», з якої ми самі оплачувати комунальні послуги. Чи треба зараз поновлювати документи?

- Питання про перепризначення субсидії на наступний період буде розглядатися автоматично без вашого звернення, оскільки ви отримували її до цього «живими грошима». У таких випадках, як зазначається у рішенні уряду від 19 травня ц.р., питання розглядається без звернення громадян, які отримували житлову субсидію в опалювальному сезоні 2020-2021 років.

- Чи буде нарахована пеня за травень через невчасну сплату комунальних послуг, якщо виною тому є затримка субсидії?

- Як зазначено у статті 26 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», пеня не нараховується за умови наявності заборгованості держави за надані населенню пільги та житлові субсидії.

- Чи може онук на свій банківський рахунок отримувати субсидію, оформлену на бабусю?

- Ні, виплати йдуть тільки на рахунок заявника. 

- Коли запрацює сайт отримувачів субсидій?

- Реєстр отримувачів субсидії працює у штатному режимі. Інформація у ньому оновлюється щомісяця. Найближчим часом до нього будуть завантажені дані про призначені органами соціального захисту населення у червні поточного року житлові субсидії (на неопалювальний сезон з травня по вересень включно).

Теги: субсидія мінсоцполітики

Версія для друку Поділиться:


Вверх