ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

В Україні запрацювали Центри контролю та профілактики хвороб

01 липня 2021 | 15:29

У МОЗ зазначили, що Центри контролю та профілактики хвороб будуть створені в усіх областях України та м. Києві з 1 липня.

Ці центри будуть повністю відповідальні за власний регіон - від моніторингу показників до прогнозування, виявлення надзвичайних ситуацій, спалахів та реагування на них.

Відповідно до Постанови Кабінету міністрів від 17 лютого 2021 року № 106, ЦКПХ будуть створюватися на базі лабораторних центрів МОЗ України. Фахівці Регіональних Центрів громадського здоров’я будуть переведені до ЦКПХ, щоби посилити потенціал у напрямках комунікації, профілактики й контролю за неінфекційними хворобами, а також промоції вакцинації як рутинної, так і проти COVID-19. Центри будуть мати в складі відділи моніторингу та реагування на небезпеки та бригади оперативного реагування, а їхні керівники - матимуть статус головних державних санітарних лікарів областей.

«Центр громадського здоров’я України, як головна експертна установа, буде забезпечувати організаційно-методичний супровід роботи й координацію діяльності мережі ЦКПХ у межах шести визначених напрямів: створення інформаційного фонду та забезпечення епідеміологічного нагляду, забезпечення лабораторного супроводу референс-лабораторіями, координація напрямків з біозахисту та біобезпеки, навчання персоналу, супровід профілактичних програм та реагування на небезпеки», - повідомили в МОЗ.

ЦКПХ будуть взаємодіяти з усіма установами області, які працюють у сфері громадського здоров’я - управліннями департаментів охорони здоров’я ОДА, управліннями освіти, департаментами захисту довкілля й екології, управліннями ДСНС та інше.

Зокрема, головні функції центрів полягають у забезпеченні епідеміологічного нагляду, санітарного та епідемічного благополуччя населення, захисту населення від інфекційних хвороб, попередження та профілактики неінфекційних захворювань, підтримці біологічної безпеки та біологічного захисту, епідеміологічного нагляду (спостереження), імунопрофілактики, просвітницької роботи щодо здорового способу життя та запобігання факторам ризику, боротьби зі стійкістю до протимікробних препаратів, реагування на небезпеки для здоров’я та надзвичайні стани у сфері охорони здоров’я тощо.

Як додають в МОЗ, така концепція відповідає найкращим світовим практикам. За цим принципом працюють аналогічні структури в провідних країнах світу.

 «Отже, в Україні починає працювати сучасна система реагування на загрози для здоров’я та протиепідемічного захисту», - зауважили в міністерстві.

Теги: центр котролю та профілактики хвороб моз вакцинація

Версія для друку Поділиться:


Вверх