ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Національна економічна стратегія-2030 вже демонструє результати. Денис Шмигаль

14 червня 2021 | 13:30

Прем’єр-міністр відкрив перший день форуму «Україна 30. Економіка без олігархів» 14 червня.

Він нагадав, що НЕС - 2030 була схвалена в березні цього року: «За три місяці ми вже встигли показати, що рухаємося відповідно до Стратегії, і цей рух сприяє відновленню економіки України».

Так, Денис Шмигаль наголосив, що для успішного запровадження всіх реформ потрібно побудувати країну зі стійкими публічними фінансами та розвиненим фінансовим сектором.

«Уряд зробив суттєвий крок у цьому напрямку:  31 травня схвалено бюджетну декларацію на 2022-2024 роки. Бюджетна декларація - це вагомий документ, який розроблено вперше. І він важливий для нашого бізнесу, оскільки визначеність та прогнозованість влади - один з фундаментів успішної взаємодії», - зазначив очільник уряду.

Прем’єр-міністр зауважив, що уряд запускає новий інструмент, який дозволить відкривати ФОП автоматично, без участі державного реєстратора: «Це великий крок, що зменшує корупційну складову при взаємодії з органами державної влади. Це стане основою подальшої автоматизації всіх бюрократичних процесів при взаємодії з державою».

Глава уряду відзначив, що є результати й у напрямі зменшення ролі держави як власника державних і комунальних підприємств.

«Ухваливши 30 березня законопроєкт № 4543, Верховна Рада усунула останню перешкоду для відновлення приватизації великих державних підприємств. Розблокування великої приватизації - це чіткий сигнал, що Україна готова до інвестицій, що ми забезпечимо прозорий та чесний продаж великих підприємств», - зазначив прем’єр-міністр.

Як підкреслив Денис Шмигаль, зроблено вагомі кроки в напрямку інвестиційної привабливості України, зокрема - введення податкових стимулів для інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями. Крім того, на виконання указу Президента України уряд створив Національний фонд інвестицій, який займатиметься реалізацією масштабних інвестиційних та соціально значущих проєктів.

Як наголосив Денис Шмигаль, один з головних напрямків економічної політики уряду - це концепція «довгих грошей». Зокрема, торік за ініціативи Президента України були запущені програми пільгового кредитування для малого й середнього бізнесу.

«За рік ми бачимо результат: 50 млрд грн пільгових кредитів уже видано. Наступні два проєкти з цього напрямку - це створення Фондового ринку та проведення реформи пенсійної системи», - зауважив очільник уряду.

Денис Шмигаль нагадав, що минулого тижня уряд, ЄБРР, Aмериканська торговельна палата в Україні та USAID уклали Меморандум щодо створення національного механізму біржової торгівлі на ринках капіталу і товарних ринках, що є важливим кроком для створення Фондового ринку в Україні.

Теги: форум

Версія для друку Поділиться:


Вверх