Розмір шрифта:
Кольори сайту

Налаштування

Повернути стандартні налаштування

Налаштування шрифта:

Виберіть шрифт Arial Times New Roman

Інтервал між буквами (Кернінг): Стандартний Середній Великий

Вибір колірної схеми:

Закрити панель

ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Уперше за 50 років Україна розпочинає масштабну комплексну реформу лісової галузі

08 червня 2021 | 14:30

На форумі «Україна 30. Екологія» Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський презентував концепцію реформування та розвитку лісового господарства.

«Розмір площ українських лісів посідає одне з останніх місць у Європі та становить близько 16% території. Аби дізнатися точну інформацію про їх кількість, видовий склад, обсяг деревини по кожній з досліджуваних ділянок - ми проведемо національну інвентаризацію лісів та екстраполюємо ці дані на всі лісові ресурси України. Це є усталеною європейською практикою проведення інвентаризації. Однак варто не забувати і про розвиток та збереження біорізноманіття, пралісів, природно-заповідного фонду, червонокнижних видів тварин та рослин, які у більшості випадків мешкають у лісах, про 100 000 працівників лісового господарства та галузі деревооброблення. Лісова сфера давно потребує масштабної реформи, яка докорінно змінить систему управління лісами, запровадить кращі європейські практики та зробить галузь прозорою», - зазначив Роман Абрамовський.

У процесі реформування  лісового господарства Міндовкілля враховує всі аспекти - екологічні та економічні. Адже в Україні збереглось не тільки близько 90 000 га пралісів, але і багато інших цінних старих лісів. Від них критично залежить збереження біорізноманіття.

Заходи у цьому напрямку прописані у проєкті Державної стратегії управління лісами до 2035 року. Документ наразі проходить процедуру погодження у органів влади. Він передбачає:

- розділення функцій Держлісагентства;

- адаптацію лісів до зміни клімату;

- збереження біорізноманіття;

- збільшення лісистості;

- запобігання пожежам;

- цифрову трансформацію лісової галузі.

При цьому вже зроблено низку кроків, зокрема: 

1. Україна відмовилась від суцільного вирубування у Карпатах та запровадила охоронні зони для рідкісних видів при проведенні вирубування. Торік уряд заборонив суцільне санітарне вирубування у найбільш цінних природних лісах Карпат.

2. Міндовкілля працює над наданням статусу природно-заповідного фонду найбільш цінним лісам – у 2020 році отримали погодження на створення двох національних парків на більш ніж 30 000 га лісів і у планах - продовжувати цю роботу.

3. Україна вперше проведе повноцінну інвентаризацію лісів. Національна інвентаризація лісів за останній рік пройшла шлях від ідеї до прийнятого закону та порядку проведення і вже стартувала в цьому році.

4. Втілюються заходи для покращення матеріально-технічного забезпечення підприємств. Це дозволить  зробити управління лісовими ресурсами ще більш сталим і відійти від суцільного до вибіркового вирубування.

«Для цього ми звернулися до Мінфіну, аби зменшити відрахування чистого прибутку лісових господарств до загального фонду державного бюджету», - розповів Роман Абрамовський.

5. Вагома увага приділяється боротьбі з лісовими пожежами, аби не повторити торішній досвід, коли Україна втратила велику площу лісів. Розроблено Стратегію запобігання лісовим пожежам, яка вже частково впроваджується у життя - на сьогодні держпідприємства лісової галузі постійно забезпечуються новим обладнанням, технікою для протипожежного спостереження за лісами, для оперативного виявлення та запобігання пожежам.


Теги: форум

Поділиться:Схожі новини