Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Поетапне зменшення промислового забруднення може збільшити середній вік життя українців до 10 років

Поетапне зменшення промислового забруднення може збільшити середній вік життя українців до 10 років

Це розповів заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Екологія».

За його словами, законопроєкт 4167 є правовою цеглиною поетапного зменшення промислового забруднення. З його прийняттям у промисловості буде 12 років для того, щоб перейти на нові технології та запровадити нові методи керування, стати екологічно безпечнішою.

«Враховуючи ті запобіжники, які сьогодні впроваджуються країнами ЄС під час експорту-імпорту продукції, якщо підприємства сьогодні не інвестуватимуть у власну модернізацію, то завтра вони ці кошти витрачатимуть у вигляді податків під час перетину кордону їх товарами. У будь-якому випадку доведеться компенсувати», - відзначив Руслан Стрілець.

Крім того, з набуттям чинності законопроєкту підприємства замість 3 дозвільних документів отримуватимуть один – інтегрований, що є суттєвою економією часу. Для прикладу, сьогодні в середньому 82 дні бізнес витрачає для того, щоб оформити один дозвільний документ.

Серед новел законопроєкту і відкритий доступ громадськості до інформації та участь у прийнятті рішень.

«Трикутник взаємодії влада - громада - бізнес на сьогодні є найбільш ефективною моделлю, рушієм реформ. Лише такий синтез інтересів дозволить побудувати дійсно прозорі правила для всіх, забезпечити сталий розвиток, за якого і екологічна складова буде покращуватися, і економічна не зазнаватиме утисків від прийнятих рішень», - підсумував заступник міністра.

У кінцевому результаті поетапне зменшення промислового забруднення може збільшити середній вік життя українців до 10 років, сприятиме зростанню ВВП та інвестиційній привабливості України, впевнений Руслан Стрілець.

Теги