Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Пропозиції до Плану заходів з Нацстратегії безбар’єрності мають бути напрацьовані впродовж двох тижнів

Пропозиції до Плану заходів з Нацстратегії безбар’єрності мають бути напрацьовані впродовж двох тижнів

Про це повідомляють у Міністерстві розвитку громад та територій України.

«Пропонуємо всім міністерствам, що беруть участь у розробленні проєкту плану заходів, створити робочі групи, а також максимально залучити до цієї роботи громадськість. Важливо встигнути упродовж двох тижнів напрацювати пропозиції й надати їх Мінрегіону для оброблення та узагальнення», – наголосила заступниця Міністра розвитку громад та територій України Наталя Козловська під час координаційної онлайн-наради.

У міністерстві зазначають: проєкт Плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації нацстратегії планується презентувати наприкінці червня під час засідання Ради безбар’єрності.

До розроблення проєкту плану заходів залучені низка центральних органів виконавчої влади та громадські організації осіб з інвалідністю.

Нагадаємо, у травні Мінрегіон розпочав розроблення Плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Координує цей процес Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Довідка. Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, розроблення якої відбувалося в межах ініціативи Першої леді Олени Зеленської – це перший в Україні системний документ, який передбачає створення безбар’єрного простору у всіх сферах життя. Стратегія містить заходи із залучення і підтримки для всіх українців, які відчувають бар’єри в освіті, працевлаштуванні, отриманні послуг. Вона закладає бачення майбутніх перетворень і усунення бар’єрів у підприємництві та працевлаштуванні, навчанні протягом життя, доступі до публічної інформації, цифровізації, адміністративних сервісах, отриманні реабілітаційних та медичних послуг тощо.

Рада безбар’єрності – це тимчасовий консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів України, який був створений за ініціативи Першої леді Олени Зеленської з метою моніторингу та контролю стану виконання Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, а також узгодження складних питань міжсекторальної взаємодії щодо створення безбар’єрного простору.

Експертний консорціум, який сформували Центр економічного відновлення, ІСАР Єднання та ГО «Безбар’єрність», надає аналітичну та технічну підтримку міжвідомчій робочій групі при Кабінеті міністрів для розроблення Плану заходів з реалізації Нацстратегії безбар’єрності.