ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Рада підтримала у першому читанні зміни до закону «Про засади державної регіональної політики»

01 червня 2021 | 16:56

Цим запроваджується трирівнева система стратегічного планування: держава – регіон – громада.

«Документ розроблено на вимогу часу. Успішна реалізація реформи децентралізації створила небувалі раніше фінансові та управлінські можливості для місцевих органів влади. Проєктом закону передбачено комплексне удосконалення механізмів реалізації державної регіональної політики. Дякую народним депутатам за підтримку документу», – заявив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

На засіданні парламенту документ представив заступник Міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря.

«Нова система адміністративно-територіального устрою є дуже важливою для формування та реалізації оновленої державної регіональної політики, яка на сьогодні є одним з пріоритетів на порядку денному. Це надзвичайно важливий законопроєкт у контексті децентралізаційної реформи», – заявив Іван Лукеря.

Відтак, проєкт закону впроваджує трирівневу систему стратегічного планування: держава – регіон – громада. У результаті набрання чинності цим документом, усі 1469 територіальних громад матимуть затверджені стратегії розвитку. Водночас законопроєктом пропонується створити Єдину геоінформаційну систему (ГІС) моніторингу розвитку кожної громади і кожного регіону.

Окрім того, законопроєктом пропонується удосконалити фінансове забезпечення державної регіональної політики. Також документ посилює роль агенцій регіонального розвитку. Передбачено, що агенції стають важливими суб’єктами регіональної політики, зможуть надавати платні послуги, а у заснуванні агенцій матимуть можливість брати участь територіальні громади.

Відповідно до проєкту вводиться новий напрям державної регіональної політики – визначення та ідентифікація окремих типів територій у регіонах, що потребують особливої уваги з боку держави, реалізацію у них необхідних програм та проєктів регіонального розвитку, встановлення спеціальних механізмів їх державної підтримки.

Теги: громади мінрегіон

Версія для друку Поділиться:


Вверх