Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Освіта у країні має базуватися на якості і доступності. Сергій Шкарлет

Освіта у країні має базуватися на якості і доступності. Сергій Шкарлет

1 червня Міністр освіти і науки взяв участь у Всеукраїнському форумі «Україна 30. Освіта і наука».

«В освіті завжди є два елементи: якість і доступність. Навколо цих параметрів відбувається освітня траєкторія, всі кроки якої пов’язані з організацією освітнього процесу. Минулий календарний рік був нелегким для всієї країни, у  тому числі й для освітньої системи. Перед нами постали надзвичайно серйозні виклики, а також загрози, пов’язані з пандемією. Спільними зусиллями державної влади, органів місцевого самоврядування, освітян і науковців нам вдається долати труднощі, забезпечувати стабільне функціонування системи освіти та її неперервний розвиток», – зазначив Сергій Шкарлет.

За період карантину вдалося забезпечити якісний перехід на дистанційне та змішане навчання, адаптувати навчальні плани і програми з відтермінуванням проходження практик та зміщенням вивчення дисциплін/тем на післякарантинний період.

«Серед механізмів організації всієї роботи освітянського середовища сьогодні є дистанційна освіта. Нам вдалося організувати перехід зовсім на незвичні рейки – від повноформатного навчання до змішаного або дистанційного, причому гідно це зробили під егідою Президента. Коли стало завдання переформатувати процес, особливо в «червоних» зонах,  запустили платформу «Всеукраїнська школа онлайн», – зазначив міністр.

Сьогодні 110 країн є учасниками платформи, до неї завантажено понад 1800 еталонних уроків з 73 дистанційних курсів.

«Мобільний застосунок на IOS і на Android дозволяє вільно користуватися платформою», – підкреслив Сергій Шкарлет.

СOVID-19 уніс свої корегування не лише в навчальні плани, але й в умови роботи освітян. Тому велику увагу з боку уряду було приділено забезпеченню шкіл і вчителів дезінфекційними засобами та засобами індивідуального захисту. 

Міністр також нагадав, що з 1 січня 2021 року посадові оклади освітян підвищено на 20%. З 1 грудня поточного року заплановане чергове підвищення – ще на 8,4%.

Крім того, з 1 січня і на період до скасування карантину запроваджено доплати в розмірі 20% від посадового окладу для медичних працівників закладів освіти. 

Теги