Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Дуальна освіта - це майбутнє Денис Шмигаль

Дуальна освіта - це майбутнє Денис Шмигаль

Прем’єр-міністр підкреслив, що Україна є третьою країною в Європі за часткою ВВП на освіту у 2021 році 6,5%.

«Це демонструє нашу відповідальність і розуміння, що таке людський капітал, яка його роль в економіці, у розвитку й у майбутньому нашої країни», - зазначив очільник уряду під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Освіта і наука». 

За словами прем’єр-міністра, важливим фактором розвитку освіти в Україні є сучасна освітня інфраструктура, й ініціатива Президента «Велике будівництво» забезпечує її створення. 

«За минулий і за цей рік збудовано сотні шкіл і садочків, які створюють якісну сучасну інфраструктуру для освіти», - підкреслив Денис Шмигаль. 

Також очільник уряду відзначив, що до кінця року понад 3 тисячі населених пунктів, зокрема - заклади освіти, отримають доступ до високошвидкісного інтернету, що є важливим у контексті доступу учнів до сучасних технологій. 

«Розроблені на сьогодні системи й курси дистанційної освіти також дають змогу дітям незалежно від рівня достатку родини отримати доступ до якісної освіти. А спільна програма зі Світовим банком на 200 млн доларів має створити мотивацію навчатися не лише дітям, але й вчителям. Ми будемо вкладати понад 1 млрд грн у придбання техніки для закладів освіти», - зазначив прем’єр-міністр. 

Як наголосив Денис Шмигаль, дуальна освіта як елемент державно-приватного партнерства в освітній галузі надзвичайно добре себе зарекомендувала. 

«На сьогодні очевидно, що дуальна освіта - це майбутнє, оскільки ми хочемо, щоб діти отримували не лише теорію, але виходили й практично підготовленими. Саме тому елемент дуальної освіти, особливо в інформаційно-технічній сфері, критично необхідний. І співпраця освітян з бізнесом та державою - це формула успіху для учнів, для професійно-технічного розвитку, для економіки», - наголосив очільник уряду. 

Він відзначив, що указ про створення Президентського університету, який Глава держави підписав під час форуму, підкреслює, що не лише в професійно-технічній освіті, але й у вищій освіті Україна прагне надати студентам високу якість навчання. 

«Сотні й тисячі студентів надалі зможуть отримувати якісну базову освіту як у теорії, так і на практиці. Вони не будуть перейматися за своє майбутнє робоче місце, бо в 90% випадків вони знатимуть, куди підуть працювати: або на державну службу, або в приватну високотехнологічну компанію, або в наукову установу», - зазначив прем’єр-міністр. 

Денис Шмигаль наголосив, що ініціатива Президента є надважливою і висловив впевненість, що найближчим часом усі побачать результати її реалізації.

Теги