ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Кабмін ухвалив низку рішень щодо захисту прав дітей

26 травня 2021 | 16:08

Кабмін ухвалив низку рішень щодо захисту прав дітей

Зокрема, уряд підтримав законопроєкт щодо збільшення державної підтримки при народженні або усиновленні дитини.

Як відзначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, у разі ухвалення документа Верховною Радою з 1 січня 2022 року такий розмір допомоги буде збільшено з 41 тисячі до 50 тисяч гривень.

«Це не остаточне збільшення: з 2023 року і надалі пропонується збільшення розміру такої допомоги на прогнозний показник інфляції. Звісно, що прямі виплати - це лише частина стратегії підтримки молодих родин. Паралельно з цим ми будемо покращувати якість медицини для дітей, будувати нові дитячі садки та школи, дамо можливість молодим родинам придбати власне житло в межах програми пільгової іпотеки», - підкреслив глава уряду.

Як зауважив Денис Шмигаль, невід’ємним елементом посилення захисту прав дітей також є і відповідальність за порушення їхніх прав.

«У кодекс адміністративних правопорушень ми пропонуємо внести нові положення, які чітко закріплять відповідальність за порушення прав дітей або за халатне ставлення до цього питання з боку відповідальних посадовців», - зазначив очільник уряду.

Іншим схваленим законопроєктом пропонується вдосконалити систему усиновлення дітей для забезпечення інтересів дитини та посилення прозорості у процесі усиновлення.

«Наприклад, удосконалюється система нагляду та контролю за умовами проживання та виховання усиновлених дітей у разі зміни місця проживання. Документом також передбачається забезпечення права осіб з інвалідністю бути усиновлювачами, якщо за результатами експертизи їхня хвороба не буде перешкоджати їм виконувати батьківські обов’язки», - відзначив Денис Шмигаль.

Крім того, уряд затвердив законопроєкт, що розмежовує функції з питань соціального захисту дітей між Національною соціальною сервісною службою, виконавчими органами місцевих рад, а також обласними державними адміністраціями.

«За кожним органом влади буде чітко закріплено його повноваження та відповідальність», - наголосив прем’єр-міністр.

Також Кабінет міністрів ухвалив рішення, що стосується поліпшення житлових умов для дітей-сиріт, та затвердив Концепцію державної соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей на період до 2025 року.

«Буде затверджено принцип «гроші ходять за дитиною», коли фінансування отримають найбільш успішні та відвідувані заклади. При цьому ми будемо стимулювати розвиток усіх закладів», - наголосив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр підкреслив, що уряд продовжує працювати над тим, щоб діти в Україні були забезпечені найкращими умовами для розвитку та реалізації.

Теги: кабмін діти

Версія для друку Поділиться:


Вверх