Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Містобудівний кадастр – це основа розвитку територіальних громад. Мінрегіон

Містобудівний кадастр – це основа розвитку територіальних громад. Мінрегіон

Заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська взяла участь у Всеукраїнському форумі «Україна 30. Земля».

«Містобудівний кадастр – дієвий інструмент для прийняття управлінських рішень щодо сталого розвитку територій громад. Варто зазначити, що Єдина державна електронна система у сфері будівництва надалі буде невід’ємною частиною містобудівного кадастру, а це, в свою чергу, дасть можливість, з одного боку, легкої та прозорої реєстрації дозволів на будівництво та введення об’єктів в експлуатацію, а з іншого – ефективного контролю на всіх етапах, пов’язаних з будівництвом об’єктів», – зазначила Наталія Козловська.

Заступниця міністра також повідомила про ключові новації у сфері просторового планування, зокрема, про запровадження нового виду містобудівної документації на місцевому рівні – комплексного плану просторового розвитку територій територіальних громад.

«Ця містобудівна документація має декілька складових та поєднує в собі містобудівну та землевпорядну документації. Відтак, комплексні плани міститимуть як генеральні плани населених пунктів, так і планування територій за їх межами», – підкреслила Наталія Козловська.

За її словами, змінилася і форма містобудівної документації. Якщо раніше генеральні плани населених пунктів, детальні плани території та інша містобудівна документація переважно розроблялися у паперовому вигляді, відтепер вони матимуть електронну форму, що включатиме геопросторові дані для подальшого їх внесення до містобудівних кадастрів та Державного земельного кадастру.

Теги