Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Ринок землі - це рушій для громад та бізнесу. Денис Шмигаль

Ринок землі - це рушій для громад та бізнесу. Денис Шмигаль

Прем’єр-міністр взяв участь у Всеукраїнському форумі «Україна 30. Земля» 25 травня.

Очільник уряду нагадав, що нещодавно Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкти №2194 та №2195, які стали одним з останніх кроків до запуску в Україні повноцінного ринку землі. Також учора під час форуму Президент України Володимир Зеленський підписав один із законів.

«Рубікон пройдений. Скасування мораторію стало по-справжньому історичною подією для України», - підкреслив Денис Шмигаль.

Він зауважив, що вигодонабувачами стануть не тільки землевласники та аграрії, а також українські громади.

«За підрахунками Міністерства економіки, в останні роки у власність громад передано 4 млн гектарів землі оцінювальною вартістю близько 20 мільярдів доларів. Це надзвичайний крок для регіонального розвитку та реформи децентралізації, яку ми активно впроваджуємо», - зазначив очільник уряду.

Як наголосив Денис Шмигаль, земельна реформа - це, перш за все, про відновлення історичної справедливості, про стимулювання розвитку сільського господарства, про децентралізацію та збільшення ролі громад у прийнятті важливих рішень.

«Відкриття ринку землі дозволить українському агросектору стати справжнім локомотивом економічного розвитку. Я вірю, що це історичний крок для нашої держави, який мав бути зроблений ще кілька десятиліть тому, але буде зроблений командою Президента Володимира Зеленського в 30-ту річницю незалежності», - відзначив глава уряду.

Прем’єр-міністр додав, що уряд ставить земельну реформу як постійний пріоритет своєї роботи.

Теги