Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Уперше за 311 років оригінал Конституції Пилипа Орлика потрапить до України

Уперше за 311 років оригінал Конституції Пилипа Орлика потрапить до України

За дорученням Президента МЗС звернулося до Швеції з проханням надати оригінал латиномовної версії Конституції Пилипа Орлика (1710) для її тимчасового експонування у країні.

«Я обіцяв сюрприз, і тепер це вже не секрет: ми повертаємо Україні Україну, - зазначає Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. - Присутність оригіналу Конституції вже у незалежній державі - це ще один крок відновлення нашої історичної тяглості від часів Русі, Козацької держави, Української Народної Республіки і донині».

Оригінал Конституції Пилипа Орлика нададуть Україні для експонування в межах святкування 30-ї річниці незалежності.

Як розповів міністр, «це були вкрай складні переговори, нам пропонували копію, але ми хотіли лише оригінал, який ніколи не був в Україні. І тому я особливо вдячний Швеції за вияв справжньої солідарності з Україною та взаємної готовності надалі розвивати тисячолітні зв’язки між нашими народами».

За словами міністра, Конституція Орлика буде не єдиним шведським експонатом - Лінчопінгська міська бібліотека погодилась надати для тимчасового експонування в Україні Гетьманську булаву, яка, за легендою, після Гетьмана Івана Мазепи належала Гетьману Пилипу Орлику.