ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Щоб отримати щеплення проти COVID-19, наявність декларації з сімейним лікарем не обов`язкова

20 травня 2021 | 14:25

За вакцинацію НСЗУ виплатила 145 медичним закладам понад 3,9 млн грн. Найбільше коштів отримали заклади Київської, Харківської областей і Києва.

За даними електронної системи охорони здоров’я станом на 19 травня, понад 854  тисячі осіб отримали дозу вакцини проти  COVID-19. Щеплення вакциною AstraZeneca отримали понад 715 тис. осіб, вакциною CoronaVac - 75 тисяч, вакциною Pfizer - понад 50 тисяч пацієнтів. З них, вакцину отримали понад 250 тис. осіб, старше 66 років, та 180 тис. осіб віком 56-65 років. 

Станом на 19 травня Національна служба здоров’я України виплатила 145 закладам за проведену вакцинацію 3 млн 993 тис. грн. Найбільше коштів отримали заклади Київської області - майже 413 тис. грн, Харківської - майже 349 тис. грн та міста Київ - 248 тис. грн. 

«Загалом бюджет Програми медичних гарантій передбачає майже 1,5 млрд грн на вакцинацію. Це - сума, яку буде спрямовано на оплату роботи мобільних команд, які проводять щеплення. Забезпечення вакцинами не входить до бюджету Програми медичних гарантій. Заклади забезпечуються вакцинами централізовано», - зазначають у Національній службі здоров’я України.

Вакцинацію проводять мобільні команди. Кожна складається щонайменше з одного лікаря та двох медичних сестер чи медичних братів. У перший місяць роботи команди НСЗУ виплачує 8 тис. грн на одну мобільну команду для забезпечення готовності до проведення вакцинації, зокрема, закупівлі необхідних розхідних матеріалів та засобів індивідуального захисту. Далі оплату надавачі послуги отримують за результатами роботи. Тобто за фактичну кількість провакцинованих осіб: 25 грн - за першу дозу введеної вакцини і 60 грн - за другу.

«Відсутність декларації з сімейним лікарем комунального закладу або взагалі відсутність декларації не є підставою для того, щоб людині відмовили у вакцинації проти COVID-19. Щоб зробити щеплення, необхідно записатись у найближчому пункті щеплення. Знайти перелік пунктів щеплень можна на сайті vaccination.covid19.gov.ua, а також, зателефонувавши до контакт-центру Міністерства охорони здоров’я за номером 0 800 60 20 19», - нагадують у НСЗУ.

Теги: нсзу

Версія для друку Поділиться:


Вверх