ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

У Харківській області на приватизацію виставлено близько 60 об’єктів

19 травня 2021 | 15:15

Про це 19 травня під час брифінгу розповів начальник регіонального відділення Фонду державного майна Дмитро Безпалов.

Він повідомив, що Фонд державного майна повністю змінив підходи у приватизаційному процесі. Створено зручний сайт, який працює за принципом інтернет-магазину. Мета приватизації – перетворення неефективних об’єктів на ефективні. Це можливо через єдиний механізм, на тепер – через приватизацію. На сьогодні в Україні понад 3600 державних підприємств, якими керують 96 органів управління. З цього переліку близько 1000 підлягають приватизації, а майже 1000 - не працюють, які вже можна лише ліквідувати - борги перевищують вартість.

«На приватизацію виносяться виключно непрофільні об’єкти державного майна. Якими держава, як управлінець, не може ефективно управляти. У сфері управління держави залишаються тільки об’єкти, які допомагають виконувати функції держави, - це природні монополії, захисні споруди та деякі об’єкти соціального напрямку», - розповів Дмитро Безпалов.

За його інформацією, наразі у Харківській області близько 60 об’єктів, які підлягають приватизації. 99% з них - це мала приватизація. Відповідно до закону, до об’єктів малої приватизації належать ті, вартість активів яких згідно з даними фінансової звітності за останній звітний рік є меншою за 250 млн грн.

Дмитро Безпалов зазначив, що при Харківській обласній державній адміністрації створено робочу групу щодо ефективного управління та використання державного майна в Харківській області. Один з напрямків роботи - сприяння ефективнішим процесам приватизації в області.

«У 2021 році ми плануємо приватизувати всі ці об’єкти та залучити близько 150 млн гривень від приватизаційних об’єктів. По Україні план приватизації на 2021 рік - 12 млрд гривень. Це дуже великий показник у порівнянні з попередніми періодами, коли приватизація була заблокована, а мала приватизація дуже повільно рухалась без знакових показників», - сказав Дмитро Безпалов.

З переліком об’єктів приватизації можна ознайомитися на офіційному вебсайті.

Теги: приватизація брифінг

Версія для друку Поділиться:


Вверх