ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Стартував прийом офіційних заяв для участі у проєкті «Інтернет-субвенція»

18 травня 2021 | 14:00

Він триватиме до 28 травня включно.

Заповнити заявку можна на порталі «Дія»

У Міністерстві цифрової трансформації підкреслюють: під час подання заявок варто звернути увагу на головні критерії відбору - ціну і соціальний ефект. Субвенцію отримає громада на ті села, яким від найменшої суми фінансування буде найбільше користі. Пріоритетність населених пунктів визначатиметься за формулами, що визначені у постанові КМУ, які враховують кількість жителів сіл і кількість об’єктів соціальної інфраструктури (шкіл, дитсадків, ЦНАПів, медзакладів, бібліотек та інших соцоб’єктів).

У проєкті йдеться виключно про оптичні мережі.

«Оптичний інтернет на сьогодні - це безальтернативний спосіб забезпечення стійкого, надійного швидкісного інтернету. Ця технологія буде актуальна ще найближчі 10-15 років щонайменше і саме її отримають понад 3 тис. українських сіл уже у 2021 році», - зазначив заступник Міністра цифрової трансформації з розвитку цифрової інфраструктури Олександр Шелест.

У Державному бюджеті України на 2021 рік закладені 500 млн грн на проєкт «Інтернет-субвенція». Щоб успішно його втілити, Мінцифри створило окремий сайт, де можна дізнатися усі подробиці отримання фінансування і стежити за перебігом проєкту в реальному часі.

На підготовчому етапі до Мінцифри надійшло 762 заявки. Усі попередньо зареєстровані громади отримають два сповіщення про старт подання офіційних заявок: лист-повідомлення від Мінцифри на електронну пошту, дзвінок на вказаний у попередній заявці номер телефону.

Під час офіційного подання заявок у Мінцифри очікують ще більше охочих отримати фінансування на інтернетизацію сіл, адже досі оптичні технології недоступні більш як 3 млн українців у 15 тис. сіл.

Теги: інтернет мінцифри

Версія для друку Поділиться:


Вверх