ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

ОСББ подали 656 заявок на участь у програмах з енергоефективності

12 травня 2021 | 09:19

ОСББ подали 656 заявок на участь у програмах з енергоефективності

Наразі в Україні діють державні програми з енергоефективності як для багатоквартирних будинків, так і індивідуальних.

Зокрема, це програма «Енергодім» Фонду енергоефективності, яка передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності в багатоквартирних будинках, та програма «Теплі кредити», котра віднедавна спрямована на часткове відшкодування витрат на придбання енергоефективного обладнання або матеріалів для населення, зокрема, жителів приватних будинків.

Отже, мешканці індивідуальних будинків, яких в Україні налічується близько 6,5 млн, відтепер також отримують державну підтримку у вигляді «теплих кредитів».

На сьогодні Мінрегіон працює над вдосконаленням та спрощенням процедур енергетичної сертифікації. Також спільно з Фондом енергоефективності та Мінцифри – над автоматизацією послуг Фонду енергоефективності.

«Станом на 30 квітня подано 656 заявок від ОСББ на участь у програмах Фонду енергоефективності на загальну кошторисну суму понад 5,2 млрд грн, причому 547 проєктів з них – на комплексну термомодернізацію. Завдяки участі у програмі «Енергодім» майже 58 тисяч сімей невдовзі відчують тепло і комфорт в оселях та економію в платіжках, адже середній очікуваний рівень економії енергії від впровадження проєктів - понад 32%, - зазначають у Міністерстві розвитку громад та територій України. - У цьому році за чотири місяці ОСББ виплачено 42 млн грн, тоді як минулого року - всього 2 млн грн. Проте держава дбає не лише про тепло і комфорт в оселях, але й у місцях, де громадяни проводять свій робочий або навчальний день».

Так, Мінрегіон у жовтні минулого року залучив 300 млн євро від Європейського інвестиційного банку для покращення енергоефективності 1000 громадських будівель, зокрема: шкіл, культурних центрів, дитячих садків, лікарень, адмінбудівель.

Кредит дає можливість установити сучасне обладнання у будівлях, зокрема, лічильники та системи контролю енергоспоживання, модернізувати системи опалення, вентиляції та освітлення, а також оновити зовнішні поверхні (фасади, дахи, теплоізоляційні плити, підвальні перекриття, вікна та двері).

Теги: мінрегіон осбб

Версія для друку Поділиться:


Вверх