ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Яку медичну допомогу пацієнти з COVID-19 можуть отримати у свого сімейного лікаря? Роз’яснення НСЗУ

07 травня 2021 | 16:30

Яку медичну допомогу пацієнти з COVID-19 можуть отримати у свого сімейного лікаря? Роз’яснення НСЗУ

Пацієнти з легкою формою підтвердженого або ймовірного захворювання на COVID-19 лікуються в домашніх умовах.

«Рішення стосовно лікування в амбулаторних умовах приймає сімейний лікар, з яким пацієнт уклав декларацію. Але після клінічної оцінки стану пацієнта», - пояснюють у Національній службі здоров’я України.

За необхідністю лікар може призначити тест на коронавірус - швидкий тест на визначення антигену SARS-CoV-2 або ПЛР-тест (детальніше про тестування - тут). Або виписати електронне направлення на інші додаткові обстеження чи аналізи.

З підозрою на COVID-19 до центру надання первинної медичної допомоги може звернутися також і пацієнт без декларації. У разі необхідності він також отримає консультацію лікаря, тест на визначення антигену SARS-CoV-2. Але після консультації, скоріш за все, пацієнту запропонують укласти декларацію.

«Радимо не відмовлятися від цього, адже декларація потрібна для подальшого отримання повного пакета послуг», - додають у службі здоров’я.

При лікуванні в домашніх умовах стан пацієнта контролюють медичні працівники амбулаторії. Спосіб контролю сімейний лікар обирає індивідуально. Це може бути особистий або робочий номер, месенджер, вайбер чи робочий мобільний центру первинної медичної допомоги. Але медичний працівник обов’язково має повідомити пацієнту спосіб зв’язку у разі необхідності.

У НСЗУ нагадують, що комунікація з лікарем має відповідати нормам етики. Дзвонити своєму лікарю потрібно в робочі години, а не вночі і не рано вранці. При різкому погіршенні стану необхідно зателефонувати до екстреної медичної допомоги за номером 103.

Теги: нсзу covid-19

Версія для друку Поділиться:


Вверх