ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Українські COVID-сертифікати дозволять подорожувати до ЄС у межах безвізу

07 травня 2021 | 12:00

Основні їх параметри уже розробили у Міністерстві цифрової трансформації.

Про це йшлося під час спільної наради Віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної, Віцепрем'єр-міністра – Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, Міністра охорони здоров'я України Максима Степанова та представників низки інших органів.

«Свобода пересування – одна з ключових свобод у межах нашої євроінтеграції та дії безвізового режиму Україна - ЄС. Тому Україна першою звернулася до Єврокомісії, щоб домовитися про сумісність українського та європейського Цифрового сертифіката про імунітет від COVID-19. Ми офіційно розпочали цей діалог, і наразі робота кипить. Рішення потрібно приймати швидко, щоб уже цього літа українці могли вільно подорожувати до ЄС», - наголосила Ольга Стефанішина.

Основні параметри ковідних сертифікатів уже розробили у Міністерстві цифрової трансформації України. При оформленні документа, звісно, буде надаватися перевага електронній формі, зокрема - формату QR-коду. При цьому всі персональні дані будуть надійно захищені.

«Мінцифри відповідатиме за технічну частину розроблення: відбиття та валідацію через «Дію» ковідних сертифікатів. Ми зробимо отримання та використання сертифікату максимально безпечним, швидким та зручним для всіх громадян. Щоб українці в умовах пандемії мінімізували соціальні контакти та не витрачали час на додаткові походи до лікарів для отримання документів», - запевнив Михайло Федоров.

Теги: сертифікат covid-19

Версія для друку Поділиться:


Вверх