ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Україна отримає кошти від міжнародних організацій для боротьби з COVID-19

22 квітня 2021 | 13:00

Україна отримає кошти від міжнародних організацій для боротьби з COVID-19

2,5 млрд грн допомоги надасть Міжнародний банк реконструкції та розвитку, майже 25 млн грн – ПРООН.

Про це повідомила заступниця Міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова.

За її словами, Україна отримає 2,5 млрд гривень допомоги від Міжнародного банку реконструкції та розвитку для боротьби з COVID-19.

«Кабінет Міністрів України погодив запропоновану Міністерством охорони здоров’я угоду про позику в межах проєкту «Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні», – зазначила Світлана Шаталова.

Вона проінформувала, що документ передбачає, зокрема, кошти для закупівлі вакцини проти Covid-19 на суму близько 840 млн грн. Додатково угодою передбачено її доправлення до України, закупівля обладнання, а також проведення тренінгів з утилізації відходів.

Крім того, передбачена закупівля додаткового обладнання, зокрема - для забезпечення холодового ланцюга, на заміну наявних у пунктах щеплення холодильників та для секвенування штамів походження вірусу.

Приблизно 900 мільйонів гривень отримає загальний фонд державного бюджету за виконання показників успішності реалізації пунктів проєкту.

Крім того, за інформацією заступниці міністра, МОЗ також уклав угоду про надання технічної допомоги Україні для подолання наслідків пандемії Covid-19 з міжнародною організацією ПРООН. Загальна сума договору – майже 25 мільйонів гривень.

Кошти будуть спрямовані за чотирма напрямами. Зокрема:

- запуск ІТ-рішення для відстеження контактних хворих на коронавірус;

- удосконалення аналітичного модуля з операційного прогнозування поширення коронавірусної хвороби;

- розроблення навчальних матеріалів для медичних працівників для належного управління відходами, що утворюються внаслідок лікування хворих на COVID-19;

- допомога громадам в інформуванні найнезахищеніших верств населення стосовно боротьби з коронавірусною хворобою.

Дія цього договору передбачена до 2024 року.

Теги: covid-19 моз

Версія для друку Поділиться:


Вверх