ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

У Мінцифри закликають українців сприяти появі оптичного інтернету у своїй громаді

22 квітня 2021 | 12:20

Державна програма «Інтернет-субвенція» передбачає впродовж 2021 року під’єднання до оптичного інтернету понад 6 тис. соціальних об’єктів.

Кожен може долучитися до його реалізації у своїй громаді.

«Високошвидкісний інтернет - інструмент, який дозволить забезпечити комфортні послуги кожному українцю. Ми працюємо над тим, щоб кожна державна послуга стала доступною онлайн: за кілька хвилин і не виходячи з дому. Щоб і жителі великих міст, і маленьких сіл змогли отримувати послуги без черг, корупції і папірців. Вам не потрібно буде їздити до іншого міста по довідку чи реєстрацію, ви зможете усе це зробити у телефоні чи комп’ютері», - розповів Віцепрем’єр-міністр - Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Ми вже працюємо над тим, щоб до кінця року понад 1 млн українців уперше отримали можливість приєднатися до оптичного інтернету. Це фіксований швидкісний інтернет, найбільш сучасний, надійний та безпечний», - зазначає Михайло Федоров.

Українці можуть впливати на процес отримання фінансування для підключення певного села до оптичного інтернету, зробивши 3 кроки:

1. Переконатися, що в їхньому селі або селищі немає оптичного інтернету.

2. Розказати місцевим провайдерам про можливість отримати державне фінансування для розширення мережі оптичного інтернету. Далі провайдер повинен звернутися до керівництва громади, щоб розрахувати вартість послуг.

3. Проконтролювати, щоб голови територіальних громад подали заявку для участі в проєкті. 

«Кожну заявку ми ретельно перевіряємо. Тож 500 млн грн, які вже закладені в держбюджеті на реалізацію проєкту, будуть розподілені максимально відкрито та прозоро, враховуючи ціну і соціальний ефект», - додав Михайло Федоров.

Ці кроки дозволять отримати фінансування на оплату послуг провайдерів. Головна мета Мінцифри зараз - за наступні три роки забезпечити доступом до швидкісного інтернету 95% українців. Завдяки цьому вони зможуть скористатися державними послугами, які 100% будуть доступні онлайн.

Нагадаємо, що проєкт постанови Кабінету міністрів, якою урегульовується порядок та умови надання субвенції, уже на розгляді в уряді. Одразу після його ухвалення відкриється офіційний збір заявок, що триватиме 10 днів. Про старт Мінцифри електронною поштою сповістить громади, які подали попередні заявки.

Теги: громади мінцифри

Версія для друку Поділиться:


Вверх