ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Наша мета – доступність усіх об’єктів фізичного оточення для всіх соціальних груп. Мінрегіон

13 квітня 2021 | 12:18

Одним з ключових напрямків Національної стратегії безбар’єрності є фізична безбар’єрність, над яким наразі активно працюють експерти міністерства.

12 квітня відбулось чергове засідання Міжвідомчої робочої групи з розроблення проєкту Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та за участі Першої леді Олени Зеленської.

Обговорення було присвячене фінальній версії документа стратегії перед її винесенням на розгляд Кабінету міністрів.

На засіданні Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов представив результати роботи групи, а саме – проєкт Національної стратегії. Також учасники засідання обговорили подальші кроки з виконання передбачених завдань і заходів.

Одним з ключових напрямків нацстратегії є фізична безбар’єрність, над яким наразі активно працюють експерти Мінрегіону. Адже фізичний рівень безбар’єрності є базовим для стратегії, оскільки доступність публічного простору та транспорту є передумовою щоденного пересування громадян. Це те, що стосується всіх: людей з інвалідністю, молодих батьків, людей старшого віку та кожного, хто прагне комфортного простору для себе та своїх близьких.

«Ми ставимо перед собою надзвичайно амбітні цілі – це доступність усіх об’єктів фізичного оточення, зокрема житлових та громадських будівель, об’єктів благоустрою для всіх соціальних груп, незалежно від віку, стану здоров’я, інвалідності, майнового стану, статі, місця проживання чи інших ознак. Спільними зусиллями держави, експертного середовища та громадськості ми визначили три ключові блоки ініціатив, які можуть усунути фізичні бар’єри з щоденного життя: запровадження якісної системи моніторингу та контролю у сфері доступності, покращення нормативно-правової та нормативної бази у сфері доступності та підвищення якості освіти для фахівців у сфері доступності», – зазначив Олексій Чернишов.

Мінрегіон у 2021 році продовжує вдосконалення нормативної бази у будівництві, зокрема, роботи з розроблення та внесення змін до ДБН «Інклюзивність будівель і споруд», яку планується затвердити у поточному році. Відповідно до технічного завдання проєкт зміни буде стосуватися коригування окремих вимог щодо інклюзивності будівель і споруд та їхнього взаємоузгодження з іншими нормативними актами. Також на поточний рік міністерством заплановано оновлення щодо врахування сучасних вимог безбар’єрності, низки відповідних будівельних норм.

Нагадаємо, що розроблення Національної стратегії створення в Україні безбар’єрного середовища ведеться за шістьма напрямками: економічна, освітня, цифрова, суспільна, громадянська та фізична безбар’єрність. Роботою над кожним напрямом займаються керівники ключових зацікавлених органів виконавчої влади, відповідно профільні міністри.

Теги: безбар’єрний простір стратегія зеленська

Версія для друку Поділиться:


Вверх