Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Нацстратегію безбар’єрності реалізовуватимуть усі органи виконавчої влади

Нацстратегію безбар’єрності реалізовуватимуть усі органи виконавчої влади

12 квітня в уряді презентували фінальний проєкт Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні.

Міністерка соціальної політики Марина Лазебна, яка взяла участь у нараді, наголосила, що Національна стратегія – це амбітний план для всієї держави і реалізовувати його мають всі без виключення центральні органи виконавчої влади.

«Важливо, що Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні комплексно підходить до того, як включити всі соціальні групи у суспільне життя, і при цьому таргетує забезпечення рівних можливостей для кожної окремої групи (жінок, людей з інвалідністю, людей поважного віку, сімей з дітьми тощо), залучає представників різних соціальних груп до вирішення питань, які стосуються їхніх прав та інтересів», - підкреслила міністерка.

Так, для забезпечення комплексного підходу до усунення бар’єрів для людей з інвалідністю Мінсоцполітики розробило Національний план дій з реалізації Конвенції про права осіб з інвалідністю на період до 2025 року. Велика увага в ньому приділяється питанням реабілітації людей з інвалідністю, дітей з інвалідністю, працевлаштуванню людей з інвалідністю, у тому числі шляхом упровадження для роботодавців стимулювальних механізмів, розумному пристосуванню робочих місць для потреб осіб з інвалідністю, їх супроводу на робочому місці. Для посилення представництва інтересів осіб з інвалідністю на державному та місцевому рівнях Мінсоцполітики розпочинає запровадження нового ефективного механізму фінансової підтримки громадських об’єднань осіб з інвалідністю.

Для того, щоб кожна людина мала безперешкодний доступ до якісних та безпечних соціальних послуг за місцем свого проживання, уряд затвердив розроблену Мінсоцполітики стратегію цифровізації соціальної сфери, в межах якої створюється Єдина інформаційна система соціальної сфери. Це надасть можливість кожній людині отримати соціальний захист та допомогу, звернувшись через «єдине вікно» дистанційно з будь-якого куточка України, уникнути черг, збирання купи довідок, а державі – бачити в одному місці всі соціальні групи та їх потреби.

Дуже важливо, що проєкт Національної стратегії містить завдання та конкретні очікувані результати деінституціалізації, виконання яких дасть змогу відійти від практики інституційного догляду дітей та забезпечити безпечний догляд і виховання кожної дитини в сімейному або наближеному до сімейного середовищі.

«Місцева влада має побачити кожну дитину, яка перебуває в закладі, кожну родину з дитиною, якій потрібна підтримка та соціальні послуги, і забезпечити їх задля того, щоб дитина проживала в сім’ї», - зазначила Марина Лазебна.

Довідка. Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року розроблена в межах ініціативи Першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів» та на виконання указу Президента України. Документ розроблений міжвідомчою робочою групою при Кабінеті Міністрів України, до якої увійшли 11 міністрів, народні депутати, представники Офісу Президента України, Національного інституту стратегічних досліджень, громадянського суспільства та експерти.

Стратегія передбачає 6 основних напрямків формування безбар’єрності: фізична, інформаційна, цифрова, суспільна та громадянська, освітня та економічна.