Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

В Україні створять Раду безбар’єрності

В Україні створять Раду безбар’єрності

12 квітня відбулась нарада щодо обговорення подальших кроків реалізації заходів, передбачених Національною стратегією безбар’єрності.

Були присутні прем'єр–міністр Денис Шмигаль, Перша леді Олена Зеленська, представники уряду, Програми розвитку ООН в Україні, ЮНІСЕФ та громадського сектору. 

Денис Шмигаль зазначив, що завдяки ініціативі Першої леді вперше в історії незалежної України тема подолання бар’єрів для людей вийшла на найвищий державний рівень. 

«Безбар’єрність як нова суспільна норма міцніше з'єднає Україну з прогресивними європейськими країнами, де принцип рівних прав та можливостей стоїть в основі усіх державницьких рішень», - наголосив глава уряду. 

Під час наради очільники міністерств представили напрацювання до Національної стратегії. 

«Важливо, щоб усі напрацювання були втілені у життя, а не залишились на папері. Тому я пропоную створити Раду безбар’єрності. Основною метою її створення я бачу моніторинг та контроль стану виконання Нацстратегії, реалізації запланованих програм, розроблених на рівні ОДА, узгодження складних питань міжсекторальної взаємодії», – сказала Олена Зеленська.

Вона запропонувала, щоб до такої Ради ввійшли представники центральних органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадянського суспільства, експерти та науковці.

Перша леді звернулася до Кабінету міністрів з проханням не відкладати та розглянути цю ініціативу 14 квітня, під час погодження стратегії.

Денис Шмигаль зазначив, що питання стосовно створення Ради безбар'єрності буде винесено на засідання Кабінету міністрів та додав, що створення Ради безбар’єрності дасть можливість активізувати практичну реалізацію Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору. 

«Уряд підтримує таку ініціативу. Безбар’єрність стосується кожного. Це ознака сучасної та європейської держави, яку ми разом будуємо в Україні», - наголосив прем'єр - міністр.

Глава уряду додав, що донедавна безбар’єрність асоціювалася у багатьох людей з подоланням фізичних перешкод. Однак насправді це поняття значно ширше і стосується кожного. 

«Саме для цього в межах ініціативи Першої леді Олени Зеленської та на виконання указу Президента України було розроблено Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору до 2030 року», - відзначив Денис Шмигаль. 

У межах роботи над стратегією міжвідомчою робочою групою визначено 6 основних напрямків з формування безбар’єрності: фізична, інформаційна, цифрова, суспільна та громадянська, освітня та економічна. 

Під час наради очільнику уряду доповіли, що проєкт Національної стратегії з безбар’єрності пройшов всі рівні обговорення, документ буде винесений на розгляд Кабінету міністрів незабаром.

Голова міжвідомчої робочої групи з розробки Нацстратегії, Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов відзначив, що реалізації стратегії після її погодження буде приділено максимальну увагу, оскільки безбар’єрність має стати новою суспільною нормою.

«Хочу підкреслити, що проэкт Національної стратегії – це лише початок, попереду на нас чекає надзвичайно важливий і змістовний етап – розроблення плану завдань та заходів з її реалізації. Все це в комплексі забезпечить ефективне впровадження Нацстратегії, а значить – безбар’єрний та комфортний простір стане важливою цінністю та суспільною нормою нашої держави», – зауважив Олексій Чернишов.

Довідка. Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року розроблена в межах ініціативи Першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів» та на виконання указу Президента України. Документ розроблений міжвідомчою робочою групою при Кабінеті Міністрів України, до якої увійшли 11 міністрів, народні депутати, представники Офісу Президента України, Національного інституту стратегічних досліджень, громадянського суспільства та експерти.