ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Священнослужителів щепитимуть на другому етапі COVID-вакцинації

09 квітня 2021 | 12:07

Міністерство охорони здоров'я України прирівняло священнослужителів до соціальних працівників.

Тепер духівники можуть отримати щеплення проти COVID-19 на 2-му етапі вакцинації відповідно до дорожньої карти.

«Рекомендувати МОЗ України прирівняти служителів офіційно зареєстрованих в Україні церков і релігійних організацій до соціальних працівників», - йдеться в протоколі засідання Оперативного штабу Міністерства охорони здоров'я України з вакцинокерованих інфекцій.

Голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій зазначив, що такий крок є необхідним, адже священнослужителі тісно контактують з людьми, які належать до груп ризику.

Щоб записатися на щеплення, духівникам потрібно звернутися до свого керівництва та повідомити про бажання вакцинуватися. Ті ж, у свою чергу, передадуть списки координаторам з вакцинації у регіоні. Після узгодження з координаторами керівники повідомлять охочих про час та місце щеплення.

Нагадаємо, вакцинація проти COVID-19 в Україні розпочалася 24 лютого 2021 року. Вона відбуватиметься в п’ять етапів. На першому етапі щеплюють медичних працівників ковідних лікарень, бригади екстреної допомоги, співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19, мешканців та персонал будинків для людей похилого віку та військових на фронті. 

22 березня 2021 року в Україні розгорнули 2-й етап вакцинації проти COVID-19. До вакцинальної кампанії, відповідно до дорожньої карти, долучили лікарів усіх закладів охорони здоров’я, соціальних працівників та людей старших за 80 років. Усі щеплення є добровільними й безоплатними.

Більше про вакцинацію від COVID-19 - на сайті vaccination.covid19.gov.ua та за телефоном контакт-центру 0 800 60 20 19.

Теги: моз вакцини

Версія для друку Поділиться:


Вверх