ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

В уряді анонсували збільшення надбавок і пенсій

06 квітня 2021 | 14:55

В уряді анонсували збільшення надбавок і пенсій

Зокрема, як розповів Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, з квітня почали індексацію виплат для пенсіонерів, які працюють.

Вона орієнтовно буде проведена для 400-600 тисяч людей. Збільшення пенсії визначається для кожного пенсіонера індивідуально залежно від страхового стажу та від заробітної плати (доходу), з якої обчислюється пенсія.

«З 1 липня будуть збільшені надбавки за понаднормовий стаж, надбавки учасникам війни та особам з інвалідністю внаслідок війни, надбавки учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, пенсії за особливі заслуги. Буде підвищено мінімальну пенсію, - додає Денис Шмигаль. - З жовтня встановимо щомісячні доплати до пенсії до 400 грн для пенсіонерів віком 75-80 років».

Крім того, за словами прем’єра, з грудня відбудеться чергове підвищення мінімальної пенсії, а також збільшення надбавок до виплат окремим категоріям громадян.

«Ці кроки - важлива частина соціальної політики нашого уряду. При цьому ми розуміємо, що для того, аби українці отримували пенсії у 2-3 рази вище, потрібно змінювати саму систему пенсійного забезпечення. За 30 років в Україні так і не запустили повноцінну накопичувальну пенсію, коли людина протягом трудового життя відкладає кошти на свій особистий пенсійний рахунок. Така система працює в більшості заможних країн, і таку систему ми вже цього року плануємо запустити в Україні», - розповів Денис Шмигаль.

Уряд пропонує наступну модель:

- 2% зі сплачених людиною податків йдуть на її особистий пенсійний рахунок;

- також на цей рахунок потрапляють ще 2% від ЄСВ, який сплачує за людину роботодавець;

- людина сама зможе обирати пенсійний фонд, який далі буде інвестувати її кошти;

- інвестиції можуть відбуватися лише у надійні та не ризиковані фінансові інструменти;

- українці, які виходять на пенсію, зможуть обирати: забрати всі накопичені кошти одразу, отримувати виплати рівними частинами та навіть залишити частину своїх виплат у спадок;

- накопичувальна пенсійна система в жодному разі не скасовує солідарну, а буде додатковими виплатами.

Наразі Кабінет міністрів працює з експертами та народними депутатами, щоб врахувати всі деталі і сформувати найкращу модель запуску накопичувальної пенсійної системи.

«Дійсно, її впровадження займе не один рік. Але відкладати її далі – це просто злочин проти людей та економіки країни», - вважає Денис Шмигаль.

Теги: пенсія

Версія для друку Поділиться:


Вверх