ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

«Більшість дорослого населення України буде вакциновано до кінця 2021-го». Максим Степанов

06 квітня 2021 | 13:56

Це передбачено Дорожньою картою вакцинації МОЗ та Указом Президента щодо Національного плану вакцинопрофілактики на виконання рішення РНБО, який він підписав 3 квітня.

«Для досягнення колективного імунітету треба вакцинувати не менше як 60% загальної кількості населення. МОЗ планує збільшити цю цифру й довести її до 70% усіх громадян. Для цього потрібні дві речі – спроможність медичної системи зробити щеплення і забезпечення країни вакцинами», – зазначив очільник МОЗ.

Максим Степанов запевнив, що спроможність і потужність української системи цілком достатні для виконання плану вакцинації. Станом на сьогодні щеплення роблять двома способами – це мобільні бригади й кабінети щеплення в сімейних лікарів. Загалом це 11,5 тисячі кабінетів по країні, у кожному з яких можливі до 40–50 щеплень на добу. Теоретично на добу можна робити 450–500 тисяч.

«Для щеплень ми не долучаємо всі кабінети, плануємо робити від 5 до 7 млн щеплень на місяць. Цього цілком достатньо для вакцинування дорослого населення до кінця 2021-го», – наголосив міністр.

Максим Степанов проінформував, що сьогодні Україна має 22 млн доз вакцин, а саме: 8 млн – це ініціатива COVAX і 14 млн - за укладеними прямими контрактами (це 10 млн Novavax, 2 млн AstraZeneka (CoviShield) і майже 2 млн вакцини виробництва компанії Sinovaс). Також найближчим часом очікуються контракти ще на 15 млн доз. Важливо, що всі вони передбачають постачання вже у 2021 році.

Міністр також звернув увагу, що більшість країн світу, які не мають власного виробництва вакцин, зараз зіштовхнулися з проблемою невиконання вчасно зобов’язань, які беруть на себе виробники.

«У світі шалений попит на вакцини, і на всіх не вистачає виробництва. Затримка відбувається у всіх країнах! Сьогодні ми – і МОЗ, і Кабінет Міністрів України, і Офіс Президента України – робимо все можливе, аби контракти виконували вчасно, аби наші розрахунки з проведення національної кампанії вакцинації не збивалися з графіку», – акцентував Максим Степанов.

Міністр впевнений, що контракти будуть виконані, вакцина буде поставлена в Україну.

«Важливо, аби не політизували процес вакцинації, важливо, щоб про щеплення говорили фахівці, наші лікарі, яким ми щодня довіряємо життя і здоров’я», – резюмував міністр і закликав передусім вакцинуватися громадянам, старшим за 80 років, адже вони значно важче і з великими ризиками для життя переносять коронавірусну хворобу.

Теги: моз вакцини

Версія для друку Поділиться:


Вверх