Заклади профосвіти мають 30 днів, аби надати документи на створення навчально-практичних центрів
Про це повідомляють у Міністерстві освіти та науки України.
Постанова, яка вносить зміни до Порядку та умов надання субвенції на створення навчально-практичних центрів, була прийнята 31 березня під час засідання Кабінету Міністрів України.
«Окрім продовження терміну для подачі заявок, у Порядку також розширили перелік закладів профосвіти, які можуть претендувати на отримання коштів держбюджету. До нього додали відокремлені структурні підрозділи закладів фахової передвищої або вищої освіти, які готують кваліфікованих робітників. Як і раніше, заклади додаватимуть до пакета документів гарантійний лист за підписом голови облдержадміністрації, де, зокрема, вказуватимуть про своєчасне використання субвенції у повному обсязі», - пояснюють у МОН.
Крім того, змінилися вимоги до фактичної кількості учнів у закладах. Раніше для участі у конкурсі допускали лише заклади, які мають щонайменше 400 учнів на дату подачі заявки. За оновленим Порядком претенденти вказуватимуть кількість учнів станом на 1 січня.
До форми заявки також були внесені зміни, а саме:
- претенденти на отримання коштів мають докладно виписати, за якими напрямами потребують підтримки: у придбанні техніки або інших матеріалів, проведенні ремонту; до опису також потрібно додати дизайн-проєкт майбутнього навчально-практичного центру, де буде позначено розташування техніки, обладнання, меблів тощо, а також перелік відповідного обладнання;
- у кошторисі проєкту потрібно вказати витрати за трьома розділами:
1. придбання техніки, обладнання, матеріалів;
2. капітальний ремонт (реконструкція);
3. інші витрати (за кожною статтею окремо).
Наразі до МОН надійшло 109 заявок на створення навчально-практичних центрів у 2021 році – їх надіслали 106 закладів професійної освіти.