Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Відбувся онлайн-семінар «Впровадження та робота з реєстром територіальної громади. Передача даних РТГ до ВІС ДМС»

Відбувся онлайн-семінар «Впровадження та робота з реєстром територіальної громади. Передача даних РТГ до ВІС ДМС»

Захід пройшов у рамках глобальної реформи зміни місця реєстрації онлайн – впровадження електронної послуги на порталі та в застосунку «ДІЯ».

У семінарі взяли участь представники територіальних громад Харківщини, експерти Державної міграційної служби та Програми «EGAP».

За інформацією Департаменту цифрової трансформації регіону, під час Дія Саміту в жовтні 2020 року Мінцифра запустила тестовий проєкт з онлайн-реєстрації дітей (віком до 14 років). За три місяці тестування послуга з онлайн-реєстрації дітей у Харкові успішно себе показала. Дитяча прописка стала пілотним проєктом перед запуском дорослої прописки на території всієї України.

Уже навесні цього року стартував експериментальний проєкт з електронною реєстрацією місця проживання. Відтепер для того, щоб змінити місце реєстрації, потрібно буде заповнити коротку заяву на порталі або в застосунку «ДІЯ» за 10-15 хвилин.

Керівник групи розробників Державної міграційної служби України (ДМСУ) Василь Буржинський зазначає, що нині всією Україною активно запроваджується проєкт з онлайн-реєстрації.

«1050 громад по Україні вже активовані на порталі ДМС, а ще 126 громад подали заявки та чекають підключення до порталу», – повідомив Василь Буржинський.

На території Харківської області підключені до ДМС 28 громад: Балаклійська, Барвінківська, Близнюківська, Борівська, Великобурлуцька, Вільхуватська, Дергачівська, Донецька, Зачепилівська, Зміївська, Коломацька, Красноградська, Куньєвська, Курилівська, Люботинська, Малоданилівська, Нововодолазька, Новопокровська, Олексіївська, Оскільська, Петропавлівська, Печенізька, Слобожанська, Солоницівська, Старовірівська, Старосалтівська, Чкаловська, Шевченківська.

Мають власний реєстр територіальних громад (РТГ) та підключені до ДМС 5 громад: Ізюмска, Куп’янська, Первомайська, Мереф’янська, Харківська.

Чугуївська громада має власний РТГ і планує підключитися до ДМС.

До 1 квітня планують підключитися 22 громади до ДМС: Безлюдівська, Біляївська, Богодухівська, Валківська, Височанська, Вільхівська, Вовчанська, Дворічанська, Золочівська, Кегичівська, Кіндрашівська, Краснокутська, Липецька, Лозівська, Малинівська, Наталинська, Південноміська, Пісочинська, Роганська, Савинська, Сахновщинська, Циркунівська.

Довідково. Реєстрація місця проживання онлайн — це спільна ініціатива Міністерства цифрової трансформації, Міністерства внутрішніх справ, Державної міграційної служби та Міністерства оборони. Втілюється за підтримки проєкту SURGe, Support to Ukraine’s Reforms for Governance та Програми EGAP, що реалізується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією.

Посилання на реєстри:

1) Інформація для органів реєстрації з сайту РТГ: https://rtg.dmsu.gov.ua/doc/inforeg

2) Роз’яснення для органів реєстрації від ДМС: https://dmsu.gov.ua/vazhlivo/informacziya-dlya-or.html

3) Про Трембіту - Трембіта орг. частина (у т.ч. договори): https://trembita.gov.ua/ua/projects/howtoconnect

4) Портал ведення реєстру територіальної громади: https://rtg.dmsu.gov.ua/home

5) Національний реєстр електронних інформаційних ресурсів: https://e-resources.gov.ua/#/