Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Триває розроблення нового пакету заходів для стимулювання економіки у 2021-2022 роках

Триває розроблення нового пакету заходів для стимулювання економіки у 2021-2022 роках

Це заявила заступниця керівника Офісу Президента України, голова Ради з питань сприяння розвитку малого підприємництва Юлія Свириденко.

«Минулий рік був надскладним для всього світу, і Україна не стала винятком. Найсильніше пандемія вразила сферу послуг. Наприклад, додана вартість у готельному бізнесі скоротилися на 30%, а промислове виробництво в Україні впало на 5,2%. Але загальні показники говорять, що ми пройшли випробування 2020 роком успішно», – сказала Юлія Свириденко під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Малий і середній бізнес та держава».

За її словами, цьому сприяло й фіскальне стимулювання, і монетарна політика, і низка урядових рішень, а також активна позиція самих представників малого, середнього та мікробізнесу. Як результат, ВВП України, попри песимістичні очікування падіння на 8%, зменшився лише на 4,2%.

Юлія Свириденко повідомила, що на основі цих заходів, які вже довели свою ефективність, розробляється новий пакет стимулювання економіки на 2021-2022 роки.

«Ми зараз спрямовуємо всі наші зусилля для того, щоб розробити пакет заходів на 2022 рік, для того, щоб стимулювати економічне зростання», – зауважила вона.

Юлія Свириденко також повідомила, що очолювана нею Рада з питань сприяння розвитку малого підприємництва також працює над пропозиціями, впровадження яких стимулюватиме та допомагатиме бізнесу розвиватися. Деякі напрацювання, зокрема, щодо лібералізації трудових відносин та еквайрингу, будуть представлені найближчим часом.

«Ми вдосконалимо програму дешевого кредитування «5-7-9». Також ми модифікуємо програму допомоги з часткового безробіття та сфокусуємо її насамперед на так званій червоній зоні. І на тих КВЕДах, які найбільше постраждали від запровадження карантинних заходів. Ми продовжуємо підтримувати IT-розвиток. І очікуємо, що IT-сектор генеруватиме 10% ВВП», – додала Юлія Свириденко.

Вона наголосила, що розвиток малого та середнього бізнесу – це один з пріоритетів держави, адже від нього залежить робота багатьох інших галузей економіки.

Теги