Звертатись за субсидією можна в будь-який місяць року. Мінсоцполітики
Міністерка соціальної політики Марина Лазебна дала роз’яснення щодо призначення субсидій та відмови у їх наданні.
«Субсидія призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону відповідно. Тому звертатися за житловою субсидією можна і потрібно в будь-який місяць року, в тому числі протягом опалювального сезону», - зазначила Марина Лазебна.
На допомогу від держави можуть розраховувати всі, хто на законних підставах перебуває на території України, зареєстровані й не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги. Тобто їх витрати на оплату цих послуг перевищують розмір обов’язкового платежу (в межах встановлених нормативів споживання).
У 2020 році у зв’язку з пандемією та карантинними обмеженнями Міністерство соціальної політики України зробило кілька додаткових кроків, щоб допомогти громадянам.
«Так, на 50% збільшено соціальні норми споживання низки ЖКП. Також тепер автоматично, без особистих звернень, перепризначається держдопомога всім, хто її раніше мав. Ми надали можливість оформити субсидію сім’ям, в яких хтось офіційно працює за кордоном, оформив допомогу по частковому безробіттю і не сплачує ЄСВ. Ще ми встановили, що розмір субсидії не враховується при розрахунку розмірів державних соціальних допомог, які надаються людям», - перелічила міністерка.
Проте відмовити в отриманні субсидії мають право орендодавцям, які не задекларували доходи від здачі майна в оренду, людям, які здійснили одноразову покупку вартістю понад 50 тисяч гривень. Також тим, хто протягом року перед зверненням за субсидією придбали земельну ділянку, квартиру, будинок вартістю понад 50 тисяч гривень, власникам автівок, з дня випуску яких пройшло менш ніж п`ять років (крім мопедів та транспорту, наданого органами соцзахисту), боржникам з оплати житлово-комунальних послуг, які мають несплату понад 340 гривень.
Не призначають субсидію, коли у складі домогосподарства є повнолітні, які понад три місяці в межах періоду, за який розраховуються доходи для призначення субсидії, не сплачували мінімальний ЄСВ і при цьому перебували за кордоном без офіційного працевлаштування там. Виняток - люди за кордоном доглядають дитину до досягнення нею трирічного віку, перебувають у службових відрядженнях, лікуються або навчаються.
Не призначають субсидії, коли опалювальна площа житлового приміщення перевищує 130 квадратних метрів для квартир у багатоквартирному будинку, 230 - для індивідуальних будинків. Але це обмеження не стосується дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, багатодітних сімей, сімей, у яких проживають троє і понад дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування.
Відмова чекає й у тому випадку, якщо хтось із домогосподарства не сплачує аліменти понад три місяці. Це обмеження не застосовують до боржників з алко- або наркозалежністю, відсторонених від роботи в межах кримінального провадження, тих, хто знаходиться під домашнім арештом, під вартою або безвісно відсутні.
У міністерстві нагадують, що для оформлення субсидії необхідно звернутися до органу соцзахисту населення, уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади або центру надання адміністративних послуг за зареєстрованим місцем проживання. Потрібно подати заяву про призначення субсидії та декларацію про доходи і витрати за формами, встановленими Мінсоцполітики.
Заяву та декларацію можна подати особисто, надіслати до органу соцзахисту населення поштою або в електронній формі через офіційний вебсайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або Єдиний державний вебпортал електронних послуг.