Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

До участі у конкурсному відборі програми «Велика реставрація» Харківщина подала 11 об’єктів

До участі у конкурсному відборі програми «Велика реставрація» Харківщина подала 11 об’єктів

Про це повідомила директорка Департаменту культури і туризму Харківської ОДА Людмила Терещенко.

Перелік об’єктів для участі у конкурсному відборі Президентської програми «Велика реставрація» готували Департамент культури і туризму та Департамент містобудування та архітектури Харківської ОДА.

Як наголосила Людмила Терещенко, ці пам’ятки вже є туристичними магнітами, проте потребують реставрації та відновлення.

«У нас пріоритети прості й логічні - це Національний літературно-меморіальний музей Г.С. Сковороди у зв’язку з відзначенням у 2022 році 300-річчя від дня народження філософа. Також Шарівський палацово-парковий комплекс «Садиба», - зазначила Людмила Терещенко.

Зокрема, на території музею Сковороди знаходяться три окремих об’єкти: «Пам'ятне місце під дубом, пов'язане з життям та творчістю Г.С. Сковороди (дуб Сковороди)», контора управителя та пам’ятка архітектури XIX століття - комора.

Також до програми долучено такі об’єкти: штаби військових поселень у Чугуєві, Пархомівський художній музей ім. П.Ф. Луньова, Харківський державний академічний український драматичний театр імені Т.Г. Шевченка та інші пам’ятки.

За словами Людмили Терещенко, наразі триває плідна робота з Міністерством культури та інформаційної політики України, зокрема, щодо підготовки необхідних документів.

«Ми в активній фазі підготовки паперів - збираємо та проходимо звіти щодо експертної оцінки документів», - сказала директорка Департаменту культури і туризму Харківської ОДА.

Довідка. Програма Президента «Велике будівництво» цьогоріч розширюється «Великою реставрацією», у межах якої планується до 2024 року реставрувати 150 історичних та культурних об’єктів по всій Україні.