ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Визнання Росії порушником прав людини дає поштовх нашій позиції у міжнародних відносинах. Іван Ліщина

03 березня 2021 | 16:55

Це заступник Міністра юстиції України, Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини заявив під час виступу в межах форуму «Україна 30. Розвиток правосуддя».

«Вихід чи невихід Росії з Ради Європи не матиме впливу на виконання чи невиконання рішення Європейського суду. Питання виконання цих рішень політичне, геополітичне і навіть історичне. Ми розуміємо, що в наявній парадигмі рішення на користь України щодо Донбасу і Криму, коли вони будуть прийняті Європейським судом, навряд чи будуть виконані допоки режим в Росії не зміниться. Але є два моменти: по-перше, рішення, які встановлять відповідальність РФ за окремі території, підтвердять факт окупації. Щодо Криму таке рішення вже є, по Донбасу ми сподіваємось його отримати. По-друге, встановлення Росії як систематичного порушника прав людини на цих територіях дає досить серйозний поштовх для української позиції у міжнародних відносинах», - зазначив він.

Іван Ліщина підсумував, що в історичній перспективі ще не було такого випадку, щоб країна не виконала рішення Європейського чи міжнародного суду.

Теги: форум

Версія для друку Поділиться:


Вверх